Zgwałcił ją pod lufą pistoletu. Sąd go uniewinnił, ją – skazał na śmierć!

Szokujący wyrok sądu lokalnego w Pakistanie.

19-letnia kobieta w pakistańskiej wiosce w regionie Rajanpur została skazana w ostatni piątek na karę śmierci przez tamtejszy samorząd lokalny po tym jak złożyła skargę, że jej kuzyn napadł na nią kiedy spała w swoim domu, przystawił jej pistolet do głowy i zgwałcił – donosi Hindustan Times.

Panczajat – tradycyjna Rada Starszych wioski, która faktycznie pełni zarówno funkcje administracyjne jak i sądownicze, puściła jednak gwałciciela, niejakiego Halila Ahmeda wolno, natomiast zgwałconą Szumailę oskarżyła o nielegalny seks pozamałżeński i skazała na kaari – śmierć przez ukamienowanie lub w inny sposób.

Ojciec zgwałconej dziewczyny musiał zatwierdzić ten wyrok, gdyż tak nakazuje lokalna tradycja i zrobił to. Na szczęście kiedy 19-latka dowiedziała się o wyroku natychmiast uciekła z wioski i przedarła się samotnie przez odludny region do najbliższego posterunku policyjnego.


“Nie mogłam się bronić, ani krzyczeć kiedy mój kuzyn mnie gwałcił, gdyż groził mi bronią. Panczajat odrzucił jednak moje wyjaśnienia i uwierzył Ahmedowi, który twierdził, że zrobiłam to dobrowolnie” – zeznała kobieta.

Policja wzięła ją pod ochronę i umieściła Szumailę w specjalnym schronisku dla prześladowanych kobiet. Przeciwko Radzie Starszych wioski, która skazała ją na śmierć, wszczęto śledztwo. Wiadomo jednak, że nikt nie zostanie skazany, gdyż władze boją się ingerować w obowiązujące od wieków zwyczaje religijne.


Przewidziane tradycją tak zwane “honorowe zabójstwa”, pomimo że formalnie nie przewiduje ich kodeks karny Pakistanu, są w tym kraju powszechne. Zobacz jakie straszne formy to przybiera: Wojna z kobietami, o której nikt nie wie. Duszone, palone, rozszarpywane przez psy.


Reporters.pl [Refleksja]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow