W Korei Południowej wprowadzają płacenie dłonią – Hand Pay!

Bez wszczepiania pod skórę żadnego chipa.

Kompania Lotte Card zaprezentowała w Korei Południowej pierwszy na świecie masowy system płacenia za pomocą skanowania dłoni klienta. Jak podaje serwis Pay Space, dzięki nowemu systemowi kupujący nie potrzebują już do płacenia żadnych kart, ani smartfonów.

Specjalny czytnik na podczerwień skanuje jedynie naszą dłoń z jej unikalnym układem żył, wysyłając fragmenty uzyskanych informacji na poszczególne serwery, którymi zarządzają Lotte Card i Koreański Instytut Telekomunikacji, Finansów i Clearingu.

System jest całkowicie bezpieczny – nawet jeśli hakerzy ukradną dane z jednego serwera nic im to nie da, gdyż do akceptacji transakcji potrzebne są na raz dane ze wszystkich serwerów. Układ krwionośny każdego człowieka jest tak unikatowy, że nie ma możliwości sfałszowania danych. Obecnie system płacenia dłonią jest wdrażany w kilku koreańskich sieciach handlowych.


Sam pomysł nie jest zresztą aż taki nowy – wymyślił go 3 lata temu szwedzki student Uniwersytetu Lund i nawet wdrożono go w niewielkiej skali w sklepach i restauracjach kampusu tej uczelni. Młody Szwed mówi, że wpadł na ten pomysł kiedy czekał w długiej kolejce do kasy w supermarkecie.

Reporters.pl [Wynalazki-Lekkie]


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow