Co Allah złączył, to Merkel rozłączy! Niemcy hurtem anulowali wszystkie śluby z nieletnimi

By Dział: Społeczeństwo | 2 czerwca 2017

Tysiące muzułmańskich mężów wstało rano i stwierdziło ze zdumieniem, że znowu są kawalerami.

Niemiecki parlament odgórnie anulował w nocy wszystkie małżeństwa zawarte z nieletnimi poniżej 18-go roku życia. Od tej pory takie związki będą zabronione, a ci którzy zawarli je wcześniej – o ile nadal chcą i są już pełnoletni – muszą pobrać się ponownie.

Dotychczas aby wziąć ślub wystarczyło mieć w Niemczech skończone 16 lat – sądy wydawały na to masowo zgodę, szczególnie muzułmańskim imigrantom. W praktyce poślubiali oni często dziewczyny 13-14-letnie, a nawet młodsze, a niemieckie władze patrzyły na to przez palce.

Teraz to się skończyło. Anulowane zostały nie tylko małżeństwa z nieletnimi zawarte przez imigrantów w Niemczech, ale także wcześniej w krajach arabskich. W absolutnie wyjątkowych przypadkach – jeśli rodzina jest bardzo biedna, a żona skończyła w międzyczasie 18 lat i nadal chce być w związku – sąd może go uznać.


Przeciwko “ustawie dyskryminującej muzułmanów” głosowali oczywiście Zieloni i Partia Lewicowa, które uznały, że nowe prawo “jest zbyt ogólne”. Ale już na przykład feministkom z organizacji TDF bardzo się to spodobało. Sytuacja, w której feministki i prawica mówią jednym głosem jest naprawdę wyjątkowa.

“Dziewczęta, które wydano za mąż jako niepełnoletnie, są często całkowicie zależne od swoich mężów i nie mogą samodzielnie decydować o swoim życiu” – mówi cytowana przez The Local przedstawicielka TDF Christa Stolle.


Organizacja międzynarodowa SOS Children’s Villages również alarmowała niedawno, że wiele samotnych muzułmańskich dzieci, które przybyły do Europy, szczególnie z Syrii, jest wydawanych za mąż bez ich zgody, a liczba takich związków rośnie.


Z kolei biedne rodziny muzułmańskie wydawały niepełnoletnie dziewczynki za mąż, żeby zapewnić im utrzymanie. Skutki tego są straszne – takie dziewczęta przestają chodzić do szkoły, islamscy mężowie zamykają je w domach, gdzie często te młode kobiety padają ofiarą brutalnej przemocy.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia WHO, takie kobiety są o wiele częściej narażone na poronienie i śmierć w czasie ciąży lub porodu. Dzięki nowemu prawu w Niemczech jest więc nadzieja, że nie zobaczymy za naszą zachodnią granicą takich obrazków jak ten: On – 80 lat. Ona – 12. Czy taka stanie się Europa? (WIDEO).

Reporters.pl [Akcja]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow