“Filozofowie starożytnej Grecji mówili po ukraińsku, a Jezus uczył się na Rusi”

By Dział: Ciekawostki Historia W popularnych | 6 czerwca 2017

Ukraińcy odegrali kluczową rolę w rozwoju ludzkiej cywilizacji – oświadczył Petro Juszczenko – były ukraiński deputowany i brat byłego prezydenta Ukrainy.

Swoim odkryciem podzielił się z narodem w telewizyjnym programie portalu Politnavigator. Według niego, już starożytni greccy filozofowie mówili po ukraińsku. Jako przykład podaje Anacharsisa, który pochodził ze Scytii obejmującej także tereny obecnej Ukrainy. Juszczenko sugeruje też wpływ Ukrainy na powstanie chrześcijaństwa.

Jego zdaniem, nazwa “Ukraina” powstała właśnie z tego, że jej tereny leżały na skraju zamieszkiwanej przez 70 narodów obszaru starożytnej cywilizacji, rozciągającej się od Etiopii i Somalii do rzeki Don i od Madrasu w Indiach po Półwysep Iberyjski.

Jak widać Petro Juszczenko twórczo rozwija przemyślenia innego znanego ukraińskiego badacza sanskrytu Wasyla Kobylucha, który odkrył, że “Jezus Chrystus między 12 a 20 rokiem życia uczył się na Rusi w Wyższej Szkole Mędrców”. Według Kobyliucha, “Jezus tylko odnowił praukraiński rytuał chrzczenia wodą, istniejący na kontynentalnej Praukrainie już 45 tys. lat temu”.


Zdaniem tego “uczonego”, język praukraiński dał początek wszystkim nowożytnym językom świata i to właśnie Protoukraińcy, a nie żadne ludy indoeuropejskie – jak błędnie sądzili dotychczas wszyscy historycy, archeolodzy i filolodzy – wyruszyli w dawnych czasach ze swoich stepów na podbój Europy i Azji.

Praukraińskiego pochodzenia byli też według Kobyliucha egipscy Koptowie, a kultura Egiptu i jego język wiele zawdzięczają ukraińskim wpływom. Dawnych Scytów, Kimmerów i Sarmatów “badacz” zalicza, oczywiście, do tzw. Protoukraińców – to ich właśnie miał opisywać Herodot.


Cóż, według naszej wiedzy, Krzysztof Kolumb i Mikołaj Kopernik także byli pochodzenia ukraińskiego. Należałoby też bardziej starannie zbadać wpływ ukraińskiej myśli technicznej na konstrukcję egipskich piramid, Wielkiego Muru Chińskiego i Stonehenge.


Na uwagę zasługuje też fakt, że skoro na Ukrainie już na początku naszej ery istniała Wyższa Szkoła Mędrców, to najwyraźniej musiały też istnieć szkoły średnie i podstawowe, a więc cały współczesny system edukacji także wywodzi się prawdopodobnie z Ukrainy.

Trudno polemizować z takim “naukowym autorytetem” w dziedzinie historii, filologii i archeologii – Petro Juszczenko to przecież inżynier – elektryk. Zanim został deputowanym i biznesmenem, był pracownikiem komunalnego przedsiębiorstwa transportowego w Charkowie i dyrektorem fabryki w tym mieście. W parlamencie Ukrainy zasiadał w latach 2002-2012.

Reporters.pl [Pogodne-Walczyk]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow