Coś jaśniejszego od Księżyca rozświetliło niebo nad Anglią! (WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 8 czerwca 2017

Widziały to tysiące ludzi.

Wielka ognista kula pojawiła się w nocy nad hrabstwem Devon w południowo – zachodniej Anglii, wywołując przerażenie tysięcy ludzi. Jak donosi Daily Express, kula przeleciała przez niebo i prawdopodobnie spadła gdzieś do morza.

Wielką świecącą kulę widziało bardzo wielu mieszkańców od Nottingham po Guernsey, a nawet ludzie na północnym wybrzeżu Francji. Wiele osób zdążyło zrobić nagrania i zdjęcia.

“Widziałem to w Chertsey. Obserwowałem właśnie przez teleskop Jowisza kiedy zobaczyłem jak to spada. Widziałem zielone i pomarańczowe płomienie. To było piękne” – opowiada lokalny astronom – amator Carl Maynard.


Zdaniem ekspertów, był to upadek meteoru zaliczanego do rodzaju zwanego Superbolidami, a potocznie właśnie “ognistymi kulami”. Mają one jasność przekraczającą -15 magnitudo, a więc mogą być jaśniejsze od Księżyca w pełni. Czasem towarzyszą im efekty akustyczne przypominające grzmot lub pisk opon.

Lokalne media piszą jednak, że tak jasnego meteoru nie widziano nigdy wcześniej. W wielu religiach i mitologiach świata takie zjawiska uznawane były od dawna za zły znak. Spartanie uważali, że ich pojawienie się oznacza, iż król zgrzeszył i musi abdykować. Starożytni Rzymianie uznawali to za zapowiedź doniosłych wydarzeń.


W ludowym folklorze chrześcijańskim to znak, że dusza opuściła czyściec, ale też ostrzeżenie przed najazdem lub śmiercią. Upadek wielkiego meteoru przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii, w których decydują się losy kraju, ma pewnie dla niejednego Brytyjczyka dodatkową wymowę. Oto nagrania z rejonu Dalwisch Beach:


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow