Pierwszy “wirtualny pociąg” zaczął wozić pasażerów w Chinach! (WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 9 czerwca 2017

Nie powiemy, że ruszył na tory bo on torów nie potrzebuje!

Ten cud techniki transportowej pojawił się właśnie na ulicach chińskiego miasta Zhuzhou w prowincji Hunan. W odróżnieniu od tradycyjnych pociągów – ten nie potrzebuje torów. Porusza się po kropkowanej linii na ulicy, utrzymywany na niej za pomocą setek specjalnych czujników – donosi chiński portal People’s Daily Online.

Zamiast stalowych kół pociąg jedzie po wirtualnym torze na gumowych oponach, czym przypomina trochę autobus. Właściwie nie wiadomo czy nie jest to też trochę tramwaj, ale w odróżnieniu od niego nie potrzebuje żadnej trakcji elektrycznej.

Nie ma też silnika spalinowego – jest bowiem napędzany baterią litowo-tytanową, która po zaledwie 10-ciu minutach ładowania pozwala przejechać 25 km. Nie zanieczyszcza więc środowiska, jadąc z prędkością do 70 km/h.


Pociąg ma 32 metry długości i 3,5 metra wysokości i w pełnym zestawie wszystkich wagonów może zabrać aż 307 pasażerów. Na razie nietypowy pociąg wykonuje kursy testowe, choć już pasażerami, a do komunikacji miejskiej wejdzie na stałe od początku 2018 r.


Reporters.pl [Wynalazki]


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow