Może i stary, ale znał czary-mary. Hipnotyczny dziadunio trafił za kratki

By Dział: Przestępczość i Terror | 13 czerwca 2017

“Zniszczył moją wiarę w Boga i ludzi” – mówi jeden z chłopców, którzy padli ofiarą emerytowanego pastora.

82-letni John Price z Bedale w brytyjskim hrabstwie North Yorkshire trafił na 8 i pół roku do więzienia za gwałcenie chłopców, których wcześniej wprowadzał w trans hipnotyczny. Kiedy był pastorem Kościoła Metodystów w Yorku i Pocklington zwabiał ich do siebie do domu, albo do zakrystii aby “pomóc im się zrelaksować i odstresować”, a następnie zniewalał przy pomocy hipnozy.

Do hipnotyzowania swoich ofiar, w wieku od 11 do 17 lat, używał płaszcza albo koca, którym machał chłopcom przed oczami, a potem wykorzystywał ich seksualnie. Po skończonym “seansie”, kiedy byli jeszcze pod wpływem hipnozy, usiłował ich też “zaprogramować”, że jeśli kiedykolwiek wspomną o tym, co się stało – ich pamięć ma zostać całkowicie wymazana.

To ostatnie jednak nie do końca mu się udało. Na podstawie zeznań wykorzystanych chłopców sąd uznał go winnym 13-tu gwałtów na nieletnich. Co ciekawe, proces wytoczono dopiero teraz, chociaż zdarzenia te miały miejsce w latach 70-ch i 80-ch. Czyżby dopiero teraz do świadomości dorosłych już mężczyzn przebiły się w końcu straszne zdarzenia z dawnych lat?


“W ciągu krótkiego czasu zniszczył on wszystko, w co wierzyłem – zabił moją wiarę w innych ludzi, w Kościół, w Boga” – mówił na procesie jeden z nich. “Pogrążył mnie w absolutnej rozpaczy”, “przez niego postanowiłem sam nie zostać pastorem”, “on zaspokoił swoją deprawację, a ja przez to zacząłem czuć się bezwartościowy” – zeznawali inni, cytowani przez Daily Express.

Jedną ze swoich ofiar pastor zgwałcił wiedząc, że matka chłopca umiera właśnie na raka i wykorzystując jego rozchwianie emocjonalne w tym czasie – podkreślał prokurator Paul Newcombe. Na rozprawie okazało się też, że kiedy jeden z chłopców poskarżył się któremuś z hierarchów Kościoła Metodystów, ten powiedział mu, żeby się “nie wygłupiał” i sprawę zamieciono pod dywan.


Reporters.pl [Akcja-Szpieg-Krymi]


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow