Inwazja na Białoruś już się zaczęła? “Zielone ludziki” tuż przy polskiej granicy! (FOTO)

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 14 czerwca 2017

Rosja rozpoczęła “pełzającą aneksję” – alarmują mieszkańcy Brześcia nad Bugiem.

Ulicami białoruskiego Brześcia suną kolumny rosyjskich pojazdów opancerzonych. Widać na nich uzbrojonych żołnierzy w mundurach maskujących rosyjskiego wzorca, takich samych jak miały rosyjskie wojska inwazyjne na Krymie w marcu 2014 r. Część żołnierzy jest w maskach – podaje niezależny białoruski portal Karta97.

Do redakcji zaczynają docierać zdjęcia zrobione w Brześciu przez czytelników. “O jakich manewrach “Zachód-2017” mówimy, jeśli już teraz ulicami naszego miasta rozjeżdżają na rosyjskich “Tigrach” i BTR-ach wojskowi w rosyjskich mundurach maskujących. Takie same zielone ludziki pojawiły się kiedyś na Krymie” – napisał jeden z czytelników.

Przypomnijmy, że wielkie białorusko – rosyjskie manewry wojskowe, na które z Rosji ma przybyć ponad 80 razy więcej żołnierzy i sprzętu niż zazwyczaj, zapowiedziano dopiero na połowę września br. Trudno powiedzieć, co rosyjskie oddziały, w tym żołnierze w maskach, robią przy samej polskiej granicy już teraz.


Według niezależnych ekspertów białoruskich, plan manewrów “Zachód-2017” obejmuje przerzucenie na Białoruś większości nowo utworzonej 1 Pancernej Armii Gwardyjskiej Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. Białoruska opozycja obawia się, że takie rozmieszczenie wojsk doprowadzi do militarnej aneksji Białorusi przez Rosję i armia Putina już z ich kraju nie wyjdzie.

Czytaj o tym więcej: Nie – dla wielkich manewrów z Rosją! Białorusini wyjdą na ulice.Reporters.pl [Akcja-Wojna-Dramat]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow