Czesi chcą opuścić UE! “To jedyna droga by ocalić nasz kraj” (WIDEO)

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 16 czerwca 2017

W odpowiedzi na dyktat i groźby ze strony Brukseli w sprawie przyjmowania imigrantów nasi południowi sąsiedzi mogą przeprowadzić referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Czy Czechy dołączą do grona 6-ciu krajów, które mogą opuścić UE?  

Były prezydent Czech Vaclav Klaus wydał oświadczenie, w którym wzywa do rozpoczęcia działań zmierzających do opuszczenia UE. “Nadszedł czas, aby przygotować wyjście naszego kraju z Unii Europejskiej” – apeluje były czeski przywódca.

“Stanowczo protestujemy przeciwko niedopuszczalnemu traktowaniu Czech przez Unię Europejską, przeciwko wprowadzanym przeciwko nam unijnym procedurom za odmowę przyjmowania kwot imigrantów narzuconych przez Brukselę. Protestujemy przeciwko karaniu nas i zmuszaniu nas do posłuszeństwa” – podkreśla Vaclav Klaus.

Jego zdaniem, takie działania “pokazują jaki jest rzeczywisty status Czech w UE i jakie są prawdziwe intencje jej liderów”. “Odmawiamy przekształcenia naszego kraju w multikulturowe społeczeństwo, złożone z grup, które się nie asymilują, jak to widzimy we Francji czy Wielkiej Brytanii. To prowadzi do aktów terroru, które są już codziennie” – przypomina były czeski prezydent.


“Odrzucamy argument, że musimy być częścią Unii Europejskiej, że musimy być obecni tam, gdzie podejmowane są decyzje, w tzw. “twardym jądrze UE”. Teraz też jesteśmy przy tym obecni, ale to nie my te decyzje podejmujemy. Nasza obecność jest bez znaczenia, nasz głos jest ignorowany. Decyzje są podejmowane bez konsultacji z nami. Decyduje się o nas bez nas” – mówi Klaus.

Ostrzega też, że Czesi “nie pozwolą się szantażować groźbami odebrania unijnych dotacji”. “Nie potrzebujemy i nie chcemy ich. Nie chcemy dotacji z Brukseli i nie chcemy wpłacać do Brukseli” – podkreśla były prezydent.


“Odrzucamy tę wyniszczającą politykę, do której siłą zmusza nas UE. Jest tylko jedno wyjście z tej sytuacji: musimy zacząć przygotowywać opuszczenie przez nasz kraj Unii Europejskiej. To jedyna droga aby obronić nasze państwo, które odziedziczyliśmy po naszych przodkach i które mamy obowiązek zachować dla przyszłych pokoleń” – podkreśla były czeski przywódca.


Przypomnijmy, że w tym tygodniu Komisja Europejska ogłosiła rozpoczęcie procedur o rzekome naruszenie prawa UE przez Polskę, Węgry i Czechy, które odmawiają zgody na przyjmowanie uchodźców. W praktyce ukaranie naszych państw nie będzie takie proste, ale sam fakt grożenia nam przez unijnych biurokratów jest niedopuszczalny.

Dodajmy, że Vaclav Klaus, który kieruje własnym Instytutem, cieszy się wielką popularnością w czeskich środowiskach narodowych. Jego oświadczenie jest więc zapewne początkiem zbierania podpisów pod wnioskiem o ogłoszenie w kraju referendum w sprawie wyjścia Czech z Unii.

Czytaj także: 6 państw opuści Unię Europejską! Oto dlaczego

Reporters.pl [Wojna-Dynam]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow