W Szwecji gwałtownie rośnie liczba zarażonych super-tryprem! “Niektóre szczepy nieuleczalne”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 16 czerwca 2017

I skąd to się wzięło? Pewnie przywiało wiatrem.

Liczba osób zarażonych rzeżączką (tryprem) w Szwecji rośnie w coraz szybszym tempie – alarmuje tamtejsza Publiczna Agencja Zdrowia, która opublikowała najnowsze dane. Jak podaje The Local, cytując szwedzkich lekarzy, niektóre odmiany tej wenerycznej choroby przenoszonej drogą płciową, ale też przez brudne deski klozetowe i ręczniki, mogą być nieuleczalne.

Nie pomagają kolejne wielkie kampanie zachęcające do używania prezerwatyw. W Szwecji, kraju będącym niegdyś w Europie wzorem higieny, czystości i uświadomienia seksualnego, ten wstydliwy problem zaczyna przybierać groźne rozmiary.

Tylko w tym roku odnotowano już 939 przypadków trypra – o 254 więcej niż rok wcześniej, zaś w ciągu ostatniej dekady (według innych danych – od 1995 r.) liczba zarażonych wzrosła 2,5-krotnie. “Sytuacja w całej Szwecji jest niepokojąca” – przyznaje dr Hans Fredlund z Komunalnego Wydziału Zdrowia w Örebro.


“Liczba chorych na rzeżączkę rośnie w zastraszającym tempie i każe zapytać: dokąd właściwie zmierzamy?” – potwierdza Sofia Alsing z Danderyd Hospital w Sztokholmie. W tym szpitalu liczba chorych na trypra potroiła się w tym roku.

“Wcześniej na ogół chorowali na to homoseksualiści, ale teraz większość zarażonych to osoby heteroseksualne, młodzi mężczyźni i kobiety” – przyznaje Alsing. Lekarze obawiają się, że antybiotyki, których obecnie używają do leczenia trypra, stają się nieskuteczne i że pojawiła się nowa odmiana “super-trypra” odporna na jakąkolwiek kurację.


Zgodnie ze szwedzkim prawem, każdy kto stwierdzi u siebie objawy rzeżączki ma obowiązek poddać się specjalnemu testowi. Trudno jednak oczekiwać, że w kraju, który po tym jak zaczął masowo przyjmować imigrantów, wyszedł pod względem liczby gwałtów na drugie miejsce na świecie – po Lesotho w Afryce – gwałciciele będą się przejmować higieną i bezpiecznym seksem.


Można się też domyślać, jakie wyjście z tej sytuacji znajdą władze i mainstreamowe media w Szwecji: prawdopodobnie po prostu przestaną o tym mówić i będzie to kolejny “niepoprawny politycznie” temat.

Reporters.pl [Wojna-Dynam]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow