Krew za krew? To on wjechał w muzułmanów przed meczetem w Londynie! (WIDEO, FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 19 czerwca 2017

Po raz pierwszy biały dokonał ataku furgonetką na muzułmanów przed londyńskim meczetem.

Mężczyzna, który tuż po północy wjechał w muzułmanów wychodzących z meczetu w Finsbury Park w północnym Londynie to 47-letni biały mężczyzna, Darren Osborne z Walii, ojciec czwórki dzieci. Działał sam. Jedna osoba nie żyje, a 10 jest rannych, z których 8 leży w szpitalach – podają agencje.

“Nie ma wątpliwości, że kierowca zrobił to celowo” – twierdzą muzułmańscy świadkowie ataku. Furgonetka gwałtownie skręciła w lewo i uderzyła w ludzi wychodzących z meczetu po modłach w czasie Ramadanu.

Tłum muzułmanów usiłował zlinczować kierowcę na miejscu. Powstrzymał ich miejscowy imam, który przekazał zamachowca policji. Cytowani przez media świadkowie twierdzą, że kierowca miał jakoby krzyczeć: “Chcę zabić wszystkich muzułmanów!”


Wiadomo jednak, że śmiertelna ofiara tego zdarzenia to starszy muzułmanin, który wcześniej zasłabł przy wychodzeniu z meczetu. Kierowca wjechał właśnie w grupę ludzi, którzy zgromadzili się wokół tego człowieka. Nie wiadomo więc na razie, czy mężczyzna zmarł na skutek najechania przez furgonetkę, czy już wcześniej nie żył.

Oto amatorskie nagranie zrobione tuż po zdarzeniu. Widać na nim jak funkcjonariusze wsadzają białego mężczyznę do policyjnego wozu, a dookoła kłębi się rozwścieczony tłum.Brytyjskie władze natychmiast nazwały to “atakiem terrorystycznym”, choć przy masowych podobnych masakrach dokonywanych przez muzułmanów zazwyczaj najpierw mówiły zawsze o “incydencie”, albo zastrzegały, że “dopiero badają, czy był to zamach”. Tu mają pewność od razu.

Kolejna różnica w sposobie informowania polega na natychmiastowym podaniu, że zamachowiec to biały mężczyzna. Nie zdarzyło się, żeby po islamskich atakach władze natychmiast podały, iż zamachowiec to Arab, Murzyn, muzułmanin itp.

Oświadczenie potępiające atak wydał też Arcybiskup Canterbury pisząc, że “to atak na kulturę i wartości naszego kraju”. Warto jednak przypomnieć, że meczet w Finsbury Park był w przeszłości wylęgarnią terroryzmu.

To tu miał swoją bazę Zacarias Moussaoui, jeden z autorów zamachu na World Trade Center i Richard C. Reid, który usiłował dokonać zamachu bombowego na amerykański samolot pasażerski, również w 2001 r.

W 2015 r. poprzedni imam tego meczetu Mustafa Kamel Mustafa, znany jako Abu Hamza al-Masri, został skazany na dożywocie w USA. Uznano go winnym dokonania 11-tu czynów o charakterze terrorystycznym.

Reporters.pl [Akcja-Wojna-Dramat]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow