Rosja w objęciach Allaha. Moskwa – europejską stolicą islamu (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 26 czerwca 2017

Okazuje się, że stolicą europejskiego multi-kulti nie jest Paryż, Londyn, czy Berlin tylko Moskwa.

Tak wyglądały w tym roku w stolicy Rosji obchody Id al-Fitr – święta dziękczynienia obchodzonego przez muzułmanów na zakończenie świętego miesiąca postu – Ramadanu. W porównaniu z tym co widzimy na tym nagraniu zislamizowane zachodnie stolice bledną. Według różnych danych, w 13-milionowej Moskwie mieszka obecnie nawet 3 mln muzułmanów.

Jak poinformował niedawno szef Komisji Kultury rosyjskiej Dumy Państwowej Stanisław Goworuchin, co czwarty obywatel Rosji jest dziś muzułmaninem. Oznaczałoby to, że islam wyznaje tam obecnie 36 mln ludzi. Wcześniejsze dane mówiły tylko o 20 mln.

Widać też, że rosyjska władza, która próbuje oprzeć swoje podstawy ideologiczne na rosyjskim nacjonalizmie i prawosławiu, nie zamierza iść z islamem na konfrontację i chyba nie byłaby już w stanie tego zrobić.


W tym roku na obchodach Id al-Fitr główny mufti Rosji – szejk Rawil Gajnutdin odczytał list z pozdrowieniami od prezydenta Władimira Putina, który podkreślił, że udział muzułmańskich organizacji w życiu społecznym i kulturalnym Rosji zasługuje na szacunek.

“Cieszę się, że rosyjscy muzułmanie z taką troską odnoszą się do bogatego duchowego i historycznego dziedzictwa swoich przodków, przestrzegają tradycji i obyczajów swoich ojców i dziadków, wychowują w muzułmańskiej tradycji nowe pokolenie” – napisał rosyjski prezydent.Reporters.pl [Wojna-Dynam]

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow