Dziwny trójpalczasty humanoid odkryty w Peru! (WIDEO, FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 26 czerwca 2017

Wygląda jak z gipsu. Wielki przełom, czy wielka mistyfikacja? – zastanawiają się uczeni na całym świecie.

Zwinięty w kłębek zmumifikowany szkielet z wydłużoną czaszką i trójpalczastymi kończynami został znaleziony w Nazca w Peru. Sensacyjne nagranie błyskawicznie obiegło świat, jednak wiele osób zastanawia się, czy nie mamy do czynienia z mistyfikacją na ogromną skalę.

Zespół badaczy zjawisk paranormalnych i poszukiwaczy szczątków UFO, który dokonał niesamowitego odkrycia w peruwiańskiej pieczarze twierdzi, że znalezisko jest jak najbardziej prawdziwe. Ich zdaniem, jest to szkielet humanoida z kosmosu.

Wysokość tego stwora szacowana jest na ok. 170 cm, a proporcje jego ciała są zbliżone do ludzkich. Jednak od człowieka odróżnia go wydłużona czaszka i trzy palce zarówno na rękach, jak i nogach. Prof. Konstantin Korotkow z Uniwersytetu w Petersburgu twierdzi, że nie jest to zdeformowane ludzkie ciało, tylko zupełnie inny typ humanoida.


Charakterystyczny dla gipsu biały kolor całego ciała, który budzi podejrzenia wielu osób, jego znalazcy tłumaczą tym, że leżało ono w białym proszku używanym do mumifikacji. Twierdzą, że badania metodą radiowęglową pozwalają określić pochodzenie znaleziska na lata 245-410 n.e.


“W tej sytuacji muszą wypowiedzieć się poważni naukowcy, którzy stwierdzą, czy jest to znalezisko prawdziwe, czy fałszywe. Nie można tego z góry ignorować, ale należy na wszelki wypadek zachować na razie sceptycyzm” – zastrzega cytowana przez Daily Mail antropolog Alicia McDermot i dodaje, że czasem nowe odkrycia wydawały się na początku zaskakujące.


Wątpliwości pojawiają się jednak nawet wśród samych UFO-logów, choć wielu z nich wierzy w autentyczność znaleziska. “To oszustwo oparte na myśleniu życzeniowym, chęci zysku i gry pod publikę” – twierdzi jeden z tych ekspertów dr Nigel Watson.

Pozostaje nam więc czekać aż wypowie się w tej sprawie grono uczonych godnych zaufania – o ile zostaną dopuszczeni do tego szkieletu przez jego odkrywców. Do tego czasu mamy do czynienia jedynie z faktem medialnym, choć niewątpliwie o ogólnoświatowym zasięgu.

Reporters.pl [Thriller]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow