Szwecja: dość leczenia zgwałconych kobiet! “Opieka medyczna tylko dla imigrantów”

Szokującą informację podała szwedzka telewizja SVT.

Władze Szwecji odmówiły dalszego finansowania leczenia ofiar islamskich gwałtów i nakazały medycznemu Centrum Kryzysowemu w Sztokholmie aby od tej pory udzielało pomocy lekarskiej wyłącznie muzułmańskim imigrantom, którzy “przeszli psychologiczną traumę”.

Zdaniem szwedzkich władz, opieka medyczna w tej klinice musi być skierowana wyłącznie na “leczenie problemów psychologicznych uchodźców związanych z torturami i traumą spowodowaną wojną”.

“Ta grupa jest coraz większa, gdyż imigracja rośnie i chcemy jej pomagać znacznie bardziej” – uzasadnia tę decyzję odpowiedzialna za opiekę psychiatryczną Maria Hägerstrand z Rady Miejskiej Sztokholmu. Tego, że z krajów ogarniętych wojną pochodzi tylko niewielki odsetek imigrantów przybywających do Szwecji, władze tego kraju zdają się w ogóle nie zauważać.


Tak więc po 10-ciu latach specjalistycznej opieki, na którą mogły liczyć w szwedzkim Centrum zgwałcone kobiety, teraz mogą one co najwyżej pocałować klamkę. Dotychczas klinika pomagała rocznie ponad 200 pacjentom, także zgwałconym chłopcom, kiedy gwałt był najbardziej brutalny, ofiary przeżyły największy szok i odniosły poważne obrażenia.

Teraz w szoku są same władze kliniki. “Jesteśmy bardzo zdziwieni tą decyzją. Obawiam się, że w tej sytuacji ofiary gwałtów nie mogą otrzymać niezbędnej pomocy” – przyznaje jej przedstawiciel Frederik Garpe.


Protestuje również sztokholmska radna Birgitta Sevefjord, która była przeciwna tej decyzji i otwarcie nazywa ją “kompletnym szaleństwem”. “Teraz już nikt się tymi kobietami nie zajmie. To po prostu skandal” – mówi.


W tej sytuacji na koszmarną ironię zakrawa fakt, że przecież przytłaczająca większość tych pacjentek to ofiary gwałtów dokonanych przez owych “biednych uchodźców z traumą wojenną”, którymi tak troskliwie będą teraz zajmować się szwedzkie władze. Ze statystyk wynika, że gwałcą oni 5,5 raza częściej niż zwykli Szwedzi.

Nieprzypadkowo więc Szwecja jest dziś nazywa “europejską stolicą gwałtów”, zajmując pod względem ich liczby drugie miejsce na świecie po afrykańskim Lesotho. Liczba zbrodni na tle seksualnym podwoiła się od 2012 r. Tymczasem władze Szwecji tłumaczą, że wynika to “z nieprawidłowej, zbyt szerokiej definicji gwałtu”.

Podobną postawę zajmuje, niestety, coraz częściej szwedzka policja i sądy. Wystarczy przytoczyć jeden z niedawnych takich przypadków: Gwałcona nastolatka krzyczała: nie! Sąd: “Imigrant tego słowa nie rozumiał. A seks analny to nie gwałt”.

Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej z leczenia roznoszonych przez imigrantów chorób wenerycznych władze Szwecji na razie nie zrezygnują. Czytaj: W Szwecji gwałtownie rośnie liczba zarażonych super-tryprem! “Niektóre szczepy nieuleczalne”.

Reporters.pl / Link do źródła: szwedzka telewizja publiczna SVT [Refleksja]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow