Włoska mafia oburzona na papieża! “Bez nas Watykan zamieni się w meczet”

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 30 czerwca 2017

Syn szefa nowojorskiej mafii Giovanni Gambino protestuje przeciwko ekskomunice nałożonej przez papieża Franciszka na członków włoskiej Cosa Nostry i “skazywaniu ich na Piekło”.

W wywiadzie dla “Daily Mail” członek mafijnej rodziny ostrzegł, że “Watykan jeszcze będzie tego żałował”. Według Gambino, mafia stoi na straży tożsamości Włoch, broniąc kraju przed inwazją muzułmanów i “hamując zapędy islamistów”.

Dbamy o porządek na kontrolowanych przez nas terenach, a bojówki Państwa Islamskiego boją się włoskiej Cosa Nostry – zapewnia mafioso. Przypomina też, że kiedy mafia była jeszcze dostatecznie silna na Sycylii, nielegalni imigranci nie odważyli się nawet tam pojawić i nie było żadnych komórek terrorystów.

Mafia była murem, który bronił ekstremistom wstępu. Jesteśmy ostatnią linią obrony. Ale teraz – kiedy włoski rząd wypowiedział nam wojnę – wyspa jest zalewana kolejnymi falami imigrantów – zauważa syn szefa Cosa Nostry. Bez nas Watykan zamieni się w ciągu 15-tu lat w jeden wielki meczet – ostrzega Gambino.


Jego zdaniem, papież wykazuje się też hipokryzją, dając drugą szansę księżom – pedofilom oskarżanym o molestowanie seksualne dzieci i wysyłając ich do Ameryki Południowej, a tymczasem mafii takiej szansy nie chce dać.

“Ekskomunikowanie Cosa Nostry przez Kościół katolicki to nie jest czyn chrześcijański. Jezus powiedział: “Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle się mają. Nie przyszedłem do sprawiedliwych, ale do grzeszników” – przypomina Franciszkowi mafioso.


Zapewnia też, że mafii przypisuje się znacznie więcej zła niż ona faktycznie wyrządza. “Jak wszystko w życiu, ma ona swoje dobre, złe i okropne strony. Teraz, kiedy na świecie nastąpił gwałtowny wzrost terroryzmu, mamy szansę pokazać nasze dobre strony” – deklaruje Gambino.


Reporters.pl [Mafia]

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow