W Wielkiej Brytanii chłopcy mogą przychodzić do szkoły w spódniczkach

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 13 czerwca 2016

O szokujących przepisach wydanych w 80 brytyjskich szkołach, w tym 40 podstawowych, donosi Sunday Times. I nie chodzi bynajmniej o Szkocję, gdzie kilt jest strojem tradycyjnym.

Zgodnie z zaleceniem władz oświatowych, nowy strój szkolny ma być “neutralny genderowo”. Kampanię noszenia spódniczek przez chłopców dofinansowuje brytyjski rząd. Ma to sprawić, że dzieci, które kwestionują swoją tożsamość płciową,”będą się czuły bardziej szczęśliwe”.

Zdaniem aktywistów gender, dotychczasowe tradycyjne stroje, czyli spodenki dla chłopców i spódniczki dla dziewczynek dyskryminowały homoseksualistów, biseksualistów i dzieci transpłciowe.

Pierwsza wprowadzeniem spódniczek dla chłopców pochwaliła się szkoła podstawowa Allens Croft w Birmingham. Chłopcy – jako szkolny mundurek – mogą w niej nosić szarą albo czarną spódniczkę lub princeskę, dziewczynki mogą nosić spodnie w tych kolorach.


Zgodę na noszenie spódniczek przez chłopców wyraził też prestiżowy Brighton College. Przeciwko tym nowym zarządzeniom protestują organizacje chrześcijańskie w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że w 2014 r. władze oświatowe francuskiego Kraju Loary wydały 27 liceom w Nantes i innych miastach tego regionu polecenie, aby 16-go maja zarówno chłopcy, jak i nauczyciele płci męskiej przyszli do szkoły w spódniczkach w ramach… walki z dyskryminacją kobiet oraz o ich równouprawnienie.


Akcja pod hasłem “Podnieś spódniczkę” została zatwierdzona przez Ministerstwo Oświaty w Paryżu. Ostro protestowali przeciwko niej zarówno uczniowie, jak i rodzice. “Ta akcja jest po prostu bezmyślna. Zamiast pomóc kobietom wyrazić ich kobiecość, neguje ona tożsamość męską i kobiecą i promuje feminizację mężczyzn” – mówili przedstawiciele związków studenckich.


Z kolei na Islandii jedna ze szkół podstawowych zlikwidowała w tym roku oznaczenia płci na drzwiach toalet, żeby dzieci mogły same wybierać, z której chcą korzystać.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow