86 proc. imigranckich “dzieci” to dorośli! Zdradziły ich kolana i zęby. I co z teraz z wyrokami sądów?

Szwedzi zafundowali sobie nową łamigłówkę.

Szwedzka Krajowa Rada Medycyny Sądowej (RMV) po przebadaniu 1481 imigrantów podających się za niepełnoletnich stwierdziła, że 1215-tu z nich, czyli 86 proc. – to dorośli. Dla szwedzkich władz jest to informacja koszmarna, gdyż teraz trzeba będzie zapewne rewidować łagodne wyroki sądów, które sądziły wielu z nich jako “dzieci”.

Badania przeprowadzono w okresie od marca do czerwca br. Wybraną grupę “imigrantów – dzieci” (na razie nie wszystkich) poddano rezonansowi magnetycznemu stawów kolanowych i rentgenowi zębów mądrości. Potem nad kolanami i zębami imigrantów pochyliła się komisja doktorów, aby w końcu stwierdzić ze zdumieniem, że prawie wszyscy oni kłamali podając swój wiek.

Nawet zwykła komputerowa analiza twarzy, którą próbowali kiedyś robić swoim imigrantom Brytyjczycy (na zdjęciu), pozwala stwierdzić, że wielu z nich nie jest bynajmniej nastolatkami. Zresztą po co komputer? Przecież często widać to gołym okiem.


Powód, dla którego imigranci masowo kłamią na temat swojego wieku jest prosty: niepełnoletni otrzymują o wiele lepsze warunki socjalne i niemal 100-procentową gwarancję uzyskania azylu w Szwecji, a jeśli dopuszczą się jakiegoś przestępstwa – sądy traktują ich bardzo łagodnie, często uniewinniając.

W obecnej sytuacji rodzi się jednak pytanie: co robić z wydanymi już wyrokami kiedy okazuje się, że skazany wcale nie był dzieckiem w chwili popełnienia przestępstwa? Jeśli trzymać się litery prawa, teraz wszystkie wyroki te powinny zostać zrewidowane. A przecież prawo w Szwecji – przynajmniej teoretycznie – jeszcze chyba obowiązuje?


Taki właśnie był przypadek imigranta, który w ubiegłym roku zadźgał nożem pracownicę ośrodka dla nieletnich uchodźców w Mölndal – Alexandrę Mezher. W listopadzie 2015 r. inny imigrant – “dziecko” zadźgał i pokroił nożem kobietę, która nie chciała uprawiać z nim seksu.


A “dzieci-gwałcicieli” trudno już nawet w Szwecji zliczyć. Media pisały tylko o niektórych głośnych przypadkach, m.in. o “16-letnim” Etiopczyku Nahomie Yitayu, który zgwałcił dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat w Östergötland, mając pełną świadomość, że jest nosicielem wirusa HIV.

Reporters.pl / Źródło danych: Szwedzka Krajowa Rada Medycyny Sądowej.

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow