“Hurtownicy”. W Paryżu bandyci zaatakowali gazem 19-tu turystów na raz!

By Dział: Przestępczość i Terror | 10 lipca 2017

Takich hurtowych ataków jeszcze nie było. Poziom złodziejskich “usług” we francuskiej stolicy wspiął się na wyższy szczebel.

Grupa 19-tu turystów, w tym 4-ch Amerykanów, została zaatakowana gazem łzawiącym, a następnie obrabowana z całego bagażu przez zamaskowanych sprawców przed hotelem Novotel koło paryskiego lotniska Charles-de-Gaulle – donosi The Local.

Turyści wyszli właśnie z hotelu w ostatnią sobotę rano i czekali na autobus, kiedy nagle na przystanek podjechało kilka samochodów. Wyskoczyła z nich grupa ubranych na czarno i zakapturzonych bandytów, którzy zaatakowali ludzi gazem, a następnie obrabowali ze wszystkich walizek, portfeli i przedmiotów osobistych.

Jeden z turystów, który próbował stawiać opór, został poraniony. Bandyci załadowali łup do aut i odjechali. Paryska żandarmeria ogłosiła pościg, ale do poniedziałku rano nie udało się nikogo schwytać.


The Local przyznaje, że zarówno hotele w pobliżu lotniska, jak i drogi do paryskich portów lotniczych stały się ostatnio częstym celem bandyckich ataków, które poważnie podkopują turystyczną reputację francuskiej stolicy.

W sierpniu ub. roku w podobny sposób przed tym samym Novotelem została zaatakowana grupa turystów z Chin. Do szpitala trafiło wtedy dwóch turystów i ich tłumacz. W marcu br. dwóch Amerykanów zostało obrabowanych na Placu Vendome. Czytaj: W sercu Paryża rabusie “pomogli” Amerykanom pozbyć się diamentów.


Image Paryża został też boleśnie nadszarpnięty po ataku uzbrojonych rabusiów na znaną amerykańską celebrytkę Kim Kardashian w jej luksusowej paryskiej rezydencji. Nic więc dziwnego, że liczba turystów odwiedzających Paryż spadła w ubiegłym roku o 1,5 mln, również ze względu na ataki ze strony koczujących imigrantów i strach przed zamachami terrorystycznymi.


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow