Rosja planuje budowę przezroczystych czołgów! Pancerze z ALON-u (FOTO)

O groźnym wynalazku rosyjskich technologów donosi specjalistyczne wydawnictwo Materials Science and Engineering.

Według tych informacji, grupa naukowców z Narodowego Uniwersytetu Badań Jądrowych MIFI, Instytutu Makrokinetyki Strukturalnej i kilku innych rosyjskich uczelni opracowała technologię masowej produkcji materiałów z całkowicie przezroczystego stopu aluminium, który może zostać wykorzystany do budowy niewidzialnej broni pancernej.

“Oxynitryd aluminium ALON – bo tak nazywa się to tworzywo – otrzymano metodą iskrowego spiekania plazmowego” – poinformował autor odkrycia Nikita Rubinkowski, cytowany przez RIA Novosti. Związek ten był już znany wcześniej, ale nie stosowano go w przemyśle zbrojeniowym.

Według Rubinkowskiego, materiał ten – pomimo że jest całkowicie przezroczysty – cechuje “niezwykła wytrzymałość i odporność na przebicia, znacznie większa niż jakiegokolwiek znanego dotychczas przezroczystego tworzywa, w tym szkła kwarcowego, stopionego kwarcu, spinelu czy leukoszafiru i aż czterokrotnie większa niż szkła aluminiowego”.


ALON wytrzymuje także nagrzewanie do temperatury 2100 stopni Celsjusza. Rosjanie nie ukrywają, że zamierzają stosować ten przezroczysty materiał do budowy pancerzy, gdyż nowe rodzaje broni przeciwpancernej i artylerii, a nawet broni strzeleckiej, znacznie zwiększyły swoją zdolność do ich przebijania, co wymaga stosowania mocniejszych tworzyw.

Ponadto ALON może być wykorzystany do budowy okien i kabin pojazdów kosmicznych. Jednak perspektywa budowania przez Rosję niewidzialnych czołgów – jeśli materiał ten zostanie zastosowany w seryjnej produkcji – wydaje się szczególnie niepokojąca.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow