Macron niechcący powiedział prawdę. I zawrzało: “To rasista!”

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 13 lipca 2017

 “Oskarżył biedne murzyńskie dzieci”.

Swoją wypowiedzią na niedawnym szczycie Grupy G-20 w Hamburgu prezydent Francji Emmanuel Macron totalnie podpadł europejskim lewakom. Po kim jak po kim, ale po nim takich słów się nie spodziewali. Pewnie teraz pośpiesznie się z nich wycofa, ale przynajmniej raz udało mu się powiedzieć niechcący coś sensownego.

Zdaniem Macrona, problemy Afryki nie wynikają głównie z przyczyn ekonomicznych, ekologicznych czy politycznych, ale z demograficznych. “Jeśli w tych krajach kobiety nadal mają po 7-8 dzieci to możesz wydawać na nie miliardy euro, ale i tak niczego w ten sposób nie ustabilizujesz” – oświadczył całkiem trafnie francuski prezydent.

Jego słowa wywołały falę oburzenia i potępienia w poprawnych politycznie środowiskach zachodniej lewicy. “To nie liczba dzieci, ale zachodnie firmy, które je okradają są winne”, “zachodnie firmy rozgrabiają afrykańskie surowce” – pisze wielu komentatorów.


“To zwykły rasizm! W 2017 roku Francja nadal prezentuje kolonialną i rasistowską postawę wobec Afryki. To się nigdy nie zmieni” – sypią się na Twitterze oskarżenia pod adresem Macrona.

Pomijając już ten chorobliwy u lewaków obłęd na punkcie “rasizmu”, najbardziej smutne jest, że bardzo wielu ludzi – nie tylko zresztą w tej sprawie – z reguły ma problem ze zrozumieniem prostej prawdy, iż każde nieszczęście może mieć kilka przyczyn. Woleliby, żeby zawsze była tylko jedna jasna przyczyna, która wszystko tłumaczy – wtedy świat jest prostszy i nie trzeba za dużo myśleć.


Złodziejstwo i rabunek zasobów naturalnych przez światowe koncerny to oczywiście fakt. Ale nadmierne, kompletnie absurdalne mnożenie się Afrykańczyków, którzy nie są w stanie potem wyżywić swoich rodzin i dlatego masowo imigrują do Europy – to też fakt. Jeśli ktoś twierdzi, że nie ma znaczenia, czy jeden placek przypada do podziału na 5 czy na 50 osób to jest po prostu idiotą.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow