Zakonnice w ogniu! Żeński klasztor zaatakowany koktajlami Mołotowa

By Dział: Przestępczość i Terror | 14 lipca 2017

20 mniszek zatrutych na Ukrainie.

W Brzuchowicach pod Lwowem nieznani sprawcy wrzucili 5 butelek z płynem zapalającym do żeńskiego klasztoru greko-katolickiego. Do ataku na klasztor, w którym mieszkało 30 mniszek, doszło w nocy z 13 na 14 lipca br. – podaje miejscowa ukraińska policja.

Cztery z pięciu koktajli Mołotowa wybuchły i spowodowały pożar, w wyniku którego 20 kobiet zostało poszkodowanych – zatruły się dymem. Okazano im pomoc lekarską w szpitalu, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – czytamy w policyjnym komunikacie.

Grekokatolicki żeński klasztor pw. Proroka Eliasza w Brzuchowicach, na ulicy Szkolnej był do 2007 r. klasztorem bazylianek. Wtedy właśnie tamtejsze siostry wypowiedziały posłuszeństwo swoim władzom kościelnym i podporządkowały się konkurencyjnemu tzw. Synodowi Prawowiernych Cerkwi Greko-Katolickiej, uznawanemu przez władze grekokatolickie za sektę.


Dodajmy, że to już drugi atak koktajlami Mołotowa na świątynię w Obwodzie Lwowskim w ostatnim czasie. 30 czerwca br. zaatakowano w ten sposób synagogę we Lwowie – podaje portal Zaxid.net.

Również na budynku żydowskiej gminy nieznani sprawcy napisali: “Precz z żydowską władzą” i “Żydzi, pamiętajcie 1 lipca”. Chodziło zapewne o datę pogromu z czasów II wojny, którego w dniach 30 czerwca – 2 lipca 1941 r. dokonali we Lwowie ukraińscy nacjonaliści wspólnie z Niemcami, zabijając 7 tys. Żydów.


Z kolei 21 czerwca br. pomazano żydowską tablicę pamiątkową we Lwowie, pisząc na niej “White Power” i malując swastykę.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow