Chiny zaczęły klonować bojowych super-mutantów! (FOTO)

Technologia klonowania przyszłej armii super-żołnierzy jest obecnie testowana na sztucznie tworzonych hiper-muskularnych psach.

Silniejsze, szybsze, zwinniejsze i bardziej zajadłe – takie psy klonowane są obecnie przez chińskich inżynierów genetycznych jako wstęp do planów klonowania w przyszłości w taki sam sposób ludzkich super-żołnierzy – ostrzega David King, dyrektor Human Genetics Alert (HGA).

Fantazje niczym z komiksów i filmów “Kapitan Ameryka” wkrótce staną się realnością – pisze Daily Express. Chińskie władze oficjalnie potwierdziły właśnie sklonowanie zmodyfikowanych genetycznie psów rasy beagle, usuwając im z genów miostatynę – białko odpowiedzialne za regulację rozrostu mięśni, w wyniku czego ich masa mięśniowa podwoiła się.

Na razie celem chińskich genetyków jest stworzenie sztucznej rasy potężnie umięśnionych i super-zwinnych psów, które zostaną przydzielone do formacji wojskowych i jednostek policyjnych, aby wspierać żołnierzy i funkcjonariuszy.


Eksperci oceniają, że psi genom był dotychczas szczególnie trudny do mutacji i replikacji, ale jego podobieństwo pod wieloma względami do genomu ludzkiego sprawia, że chiński eksperyment otwiera drogę do podobnego hodowania super-ludzi. “Oni zrobili pierwszy krok po bardzo śliskim zboczu” – ostrzega dyrektor HGA.


“Pod pewnymi względami psy są nawet trudniejsze do klonowania niż ludzie. A ci naukowcy zapatrzeni są tylko w technologię i własną karierę. Będą do tego naginać prawo. Każdy z nich chce być tym, który jako pierwszy sklonuje genetycznie zmodyfikowane ludzkie dziecko. Jestem tym przerażony bo zaczynamy iść drogą eugeniki” – przyznaje David King.


Tymczasem dr Lai Liangxue z Instytutu Biologii, Medycyny i Zdrowia w chińskim Kantonie cieszy się, że wyhodowanie hiper-umięśnionych beagle’ów to “przełom, dzięki któremu Chiny stały się drugim po Korei Południowej krajem zdolnym do klonowania sztucznie zmodyfikowanych psów”.

Ujawnia też, że początkowo chińscy naukowcy zmodyfikowali 65 psich embrionów, z których urodziło się 27 psów, ale tylko jeden z nich – nazwany Little Long Long – ma usuniętą miostatynę hamującą rozrost mięśni – również u ludzi.

W “Journal of Molecular Cell Biology” dr Lai zapowiada również klonowanie specjalnych ras psów do badań naukowych. Ich geny zostaną celowo zmutowane tak, aby od urodzenia cierpiały na różne ludzkie choroby, np. chorobę Parkinsona, autyzm, czy cukrzycę, by następnie testować na nich różne ludzkie leki.

“Psy są bardzo blisko ludzi w sensie metabolicznym, fizjologicznym i anatomicznym” – przyznaje Lai. Wielu ekspertów krytykuje jednak takie eksperymenty ze względów etycznych. Inni – jak King – ostrzegają, że to dopiero wstęp do “inżynierii genetycznej ludzi”. “Widzę już próby zapoczątkowania światowej kampanii w celu jej legalizacji’ – przyznaje.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow