Ten obłęd się nie skończy! Merkel: “Nie będzie żadnej górnej granicy przyjmowania imigrantów”

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 17 lipca 2017

Kanclerz Niemiec ostatecznie postawiła krzyżyk na własnym kraju.

Angela Merkel chce przyjmować imigrantów bez żadnych ograniczeń, nawet za cenę rozerwania własnej koalicji rządowej. Ogłosiła właśnie, że nie zgadza się na wyznaczenie żadnego górnego limitu liczby tzw. “uchodźców”, których przyjmą Niemcy.

“W kwestii górnego limitu moje stanowisko jest jasne. Nie zaakceptuję żadnej” – oświadczyła Merkel w rozmowie z telewizją ARD. Odrzuciła w ten sposób żądania swojego koalicyjnego partnera – prawicowej CSU, pomimo że bez poparcia tej partii, siłami tylko swojej CDU, może nie zdołać ponownie zostać kanclerzem po wyborach, które odbędą się w Niemczech za 2 miesiące.

Tymczasem przywódca CSU Horst Seehofer podtrzymał w poniedziałek żądanie tego ugrupowania, aby ostatecznie ustalić górną granicę przyjmowania imigrantów. Jeszcze w grudniu ub. roku postulował on, aby wynosiła ona maksimum 200 tys. rocznie. To i tak ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że tylko imigranci z lat 2015-16 stanowią już prawie 3 proc. społeczeństwa Niemiec.


Obserwatorzy zwracają uwagę, że jest to już druga kłótnia w niemieckiej koalicji rządowej w ciągu niecałego miesiąca. Pierwsza dotyczyła małżeństw homoseksualnych po tym jak Merkel – wbrew swoim wcześniejszym zapewnieniom, że jest im przeciwna, faktycznie umożliwiła uchwalenie ich przez parlament i tylko dla zachowania twarzy sama głosowała “przeciw”.

“Umowa koalicyjna została złamana” – oburza się w rozmowie z Deutsche Welle inny wpływowy polityk CSU Hans Reichhart z Bawarii. Również już prawie połowa Niemców badanych na początku lipca br. w sondażu Forschungsgruppe Wahlen uznała problem imigrantów za najpoważniejszy dla kraju. “Kto będzie głosował na Merkel, która popiera taki zalew Niemiec” – pytają komentatorzy.


Tymczasem lewaccy miłośnicy przyjmowania imigrantów w Niemczech są postawą Merkel zachwyceni. “Nie wolno ustanawiać żadnej górnej granicy i nawet nie ma sensu o tym rozmawiać. Każdy azylant ma prawo dostać azyl” – mówi cytowany przez CNN Karl Kopp, dyrektor organizacji Pro Asyl, wspierającej napływ uchodźców.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow