Rosjanie wymierają! Nagły 3-krotny wzrost śmiertelności

By Dział: Społeczeństwo | 19 lipca 2017

Zaskakujące dane opublikował rosyjski urząd statystyczny Rosstat.

Od początku 2017 r. śmiertelność w Rosji wzrosła 3-krotnie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku – wynika z najnowszego raportu o sytuacji społeczno – ekonomicznej w kraju opublikowanego na oficjalnej stronie Rosstatu.

Przez pierwszych 5 miesięcy br. zmarło 791 tys. Rosjan. Najczęstsze przyczyny zgonów to choroby układu krążenia – 377 tys., nowotwory – 119,7 tys., wypadki, zabójstwa i samobójstwa – prawie 58 tys. i choroby układu pokarmowego – ponad 39 tys.

Jednocześnie spadła liczba urodzonych dzieci – 679,2 tys., czyli o 11 proc. mniej w tym samym czasie w roku ubiegłego. Śmiertelność po raz kolejny przewyższyła więc liczbę urodzeń, a łącznie od początku roku liczba ludności Rosji spadła o 31,1 tys. – do 146,8 mln. Wysoką śmiertelność zrekompensował bowiem częściowo napływ imigrantów.


Najszybszy wzrost imigracji następuje z krajów WNP – Białorusi, Turkmenistanu i Tadżykistanu oraz z takich krajów jak Indie, Wietnam i Syria. Najbardziej spadła imigracja do Rosji z Mołdawii (-54 proc.), Ukrainy (-42 proc.), Azerbejdżanu (-40 proc.) i Uzbekistanu (-38 proc.). Widać jednak, że łącznie imigrantów także przyjechało znacznie mniej niż rok wcześniej.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow