US Navy ma pierwsze działo laserowe! Oto jak razi wroga (WIDEO)

Pierwsza na świecie prawdziwa broń laserowa w akcji.

“Działo laserowe może atakować zarówno obiekty na wodzie jak i w powietrzu” – mówi Chris Wells – kapitan USS “Ponce”, amerykańskiego kutra desantowego, na którym po raz pierwszy przetestowano właśnie tę niesamowitą broń.

Ale nie oczekujcie widoków jak z “Gwiezdnych Wojen” z czerwonymi smugami przecinającymi przestrzeń. Działo laserowe nie wydaje żadnych odgłosów, a jego morderczy promień jest niewidoczny, gdyż porusza się z szybkością zbliżoną do prędkości światła.

Trafienie z takiego działa jest niezwykle precyzyjne. Można z niego np. zniszczyć wyłącznie silnik zbliżającej się łodzi, żeby ją unieruchomić, nie uszkadzając nic więcej. W przypadku dotychczasowej broni konwencjonalnej powodującej dodatkowe duże zniszczenia – było to niemożliwe.


“To działa trochę tak jak wskaźnik laserowy. W trakcie wystrzałów uwalniany jest strumień fotonów” – wyjaśnia porucznik Cale Hughes ze specjalnej grupy operacyjnej Laser Weapons Systems. Tymczasem amerykańska marynarka wojenna rozwija już drugą generację dział laserowych, które teraz będą w stanie strącać także rakiety przeciwnika.


Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow