Totalny obciach! Premierowi Rosji jako “super-robota” pokazali słonika z klocków Lego (FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 21 lipca 2017

Skandal na forum innowacji technologicznych w Nowogrodzie Wielkim. Oj, polecą głowy…

Jak podają rosyjskie “Nowyje Izviestia”, w trakcie zapoznawania się z najnowszymi osiągnięciami rosyjskiej myśli technicznej konstruktorzy pokazali premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi swój super-wynalazek: słonia-robota o nazwie Fiodor.

Moment gdy Miedwiediew podziwia to “technologiczne cudo” utrwalili fotoreporterzy rosyjskich mediów, w tym rządowa rządowa Rossijskaja Gazieta. O wizycie premiera na wystawie poinformowała także agencja TASS.

Po zwiedzeniu wystawy premier wyraził poparcie dla rozwoju nowych technologii na wyjazdowym posiedzeniu Prezydium Rady ds. Modernizacji i Innowacji i zapowiedział przeznaczenie na ten cel dodatkowych 12 mld rubli.


Tymczasem rosyjscy internauci dokonali wstrząsającego odkrycia. Otóż ten rzekomy “super-wynalazek” rosyjskich konstruktorów to nic innego jak zestaw klocków duńskiej firmy Lego, który można kupić w rosyjskich sklepach za 8 tys. rubli. W Polsce ten zestaw konstrukcyjny LEGO Education Mindstorms dla dzieci powyżej lat 10-ciu także jest dostępny.Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow