Burzony krzyż runął na lewaków śpiewających pod nim “Międzynarodówkę” (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 24 lipca 2017

Radość głąbów z niszczenia krzyża trwała krótko i szybko zamieniła się w krzyk bólu i przerażenia.

Lewackie władze miasta Larrabetzu w hiszpańskim Kraju Basków nakazały zniszczenie wielkiego Krzyża postawionego w czasach dyktatora Francisco Franco na górze Gaztelumendi. Tak “radosna” okazja ściągnęła sporą grupę miejscowych komunistów, którzy postanowili uczcić wysadzanie krzyża odśpiewaniem “Międzynarodówki”.

Podniosły nastrój zakłócił jednak sam Krzyż, który w momencie przewracania go za pomocą lin runął na lewaków. Czworo z nich z nich zostało dotkliwie poranionych odłamkami gruzu. O mały włos i śpiewane przez nich słowa komunistycznej pieśni “Bój to jest nasz ostatni” mogły się okazać jak najbardziej prawdziwe.

Jednej osobie padający Krzyż połamał obie nogi, drugiej – przetrącił ramię. Odwieziono je do szpitala. Kilka osób doznało potłuczeń i zostało pociętych kawałami gruzu.


Krzyż został postawiony prawie 80 lat temu, po zakończeniu wojny domowej w Hiszpanii, którą prawicowy dyktator Franco prowadził przeciwko wspieranym przez Związek Sowiecki komunistom. Wzniesiono go aby uczcić pamięć żołnierzy poległych w odbijaniu z rąk czerwonych bandytów miasta Bilbao. W ostatnich latach Krzyż był wielokrotnie profanowany i mazany przez lewaków.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow