Niemieckim sportowcom odśpiewano hitlerowski hymn! (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 24 lipca 2017

Deutschland, Deutschland über alles…

Stowarzyszenie Tenisa Stanów Zjednoczonych wystosowało oficjalne przeprosiny po tym jak podczas turnieju na Hawajach niemieckim sportowcom przez pomyłkę (bo chyba nie celowo?) odśpiewano wersję hymnu narodowego z czasów Niemiec hitlerowskich.

W aktualnie obowiązującej wersji hymnu zabroniona jest dawna pierwsza zwrotka, zaczynająca się od słów “Deutschland, Deutschland über alles” – Niemcy, Niemcy ponad wszystko, w której mowa jest m.in. o Niemczech “od Mozy aż po Niemen i od Adygi aż po Bełt”.

Obecny hymn Niemiec to trzecia zwrotka dawnego hymnu, rozpoczynająca się od słów “Jedność i prawo i wolność…”. Ale wykonawca hymnu na zawodach sportowych odśpiewał pierwszą zwrotkę, czyli wersję hymnu z czasów Adolfa Hitlera.


Jak widać na nagraniu – niektórym niemieckim sportowcom się to chyba bardzo spodobało – śpiewali razem z wykonawcą, a potem nagrodzili go brawami, choć prawdopodobnie inni próbowali śpiewać poprawną wersję hymnu.

Zobacz także inne kuriozalne wykonania hymnów Rosji i Unii Europejskiej: Ale obciach! Rosjanka zapomniała własnego hymnu. “Przepraszamy naród rosyjski” (WIDEO)Odjazd! “Młodzieżówka” KOD-u śpiewa hymn Unii Europejskiej (WIDEO).Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow