Atak czerwonych szczurów! Pobili niewidomego weterana II wojny bo bronił flagi

“Ta flaga to jedyna rzecz, jaką mam w życiu”.

Gdy 92-letni Howard Banks, niedowidzący weteran z miasteczka Kaufman w Teksasie, usłyszał podejrzane hałasy na podwórzu, postanowił wyjść aby sprawdzić co się dzieje. Z trudem dostrzegł, że ktoś ściąga jego amerykańską flagę, która zawsze powiewa przed jego domkiem.

Jak podaje telewizja CBS, leciwy inwalida, poruszający się o lasce, postanowił jej bronić, gdyż już wcześniej nieznani wandale zniszczyli mu raz flagę narodową i flagę Korpusu Marines, w którym walczył w czasie II wojny światowej.

Niedowidzący staruszek nie miał jednak dużych szans w starciu z bandytami, gdyż po prostu nie mógł ich dobrze zobaczyć. W pewnym momencie otrzymał silny cios i runął na ziemię. “Oni mnie widzieli. Ja ich – nie. Kręciłem się dookoła, żeby ich dostrzec, ale oni byli gdzie indziej. I nagle: łup! Znokautowali mnie” – opowiada weteran.


Na szczęście zauważyli to jego sąsiedzi, którzy rzucili się na pomoc. Napastnicy zbiegli, ale flaga została uratowana. Zrzucono tylko na ziemię stojący obok znak: “Boże, błogosław Policję”. Leciwy weteran doznał potłuczeń i skaleczeń, ale się nimi nie przejmuje.

“Ja jestem wytrzymały. Nie takie rzeczy przeszedłem. Najważniejsze, że obroniłem flagę. Ona jest jedyną rzeczą, na której mi zależy. Z powodu mojego zdrowia niewiele już mogę w życiu robić. Ale oddawać codziennie rano honory naszej fladze – jeszcze mogę” – mówi Howard Banks.


Do Korpusu Marines wstąpił na ochotnika w wieku 18-tu lat i dzielnie bił się z Japończykami w czasie II wojny. Walczył w bitwie o Iwo Jimę i w wielu innych rejonach Pacyfiku. “To nasz miejscowy bohater. Jesteśmy z niego dumni” – mówią tamtejsi mieszkańcy. Oczywiście tylko ci normalni, a nie ci, którzy w głowach zamiast mózgów mają czerwone szambo.


Policja w miasteczku Kaufman zapewnia, że zrobi wszystko aby dopaść “tych zwyrodniałych tchórzy”, którzy pobili niewidomego staruszka. Ale nie ulega wątpliwości, że tę być może już ostatnią bitwę w swoim życiu – o flagę – i tak wygrał.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow