Przełom w badaniach nad seksem żab! Kamasutra wysiada przy Kermitsutrze

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 15 czerwca 2016

Aż trudno uwierzyć ile samozaparcia i naukowej pasji kosztowało badaczy, aby odkryć ten nowy sposób żabiej kopulacji.

Sathyabhama Das Biju z Uniwersytetu Delhi spędził ze swoim zespołem naukowym 40 nocy w dżungli południowo-zachodnich Indii podglądając kochające się nocne żaby bombajskie (Nyctibatrachus humayuni), żeby w końcu niezbicie stwierdzić, że kopulują one na 7 sposobów, a nie na 6 – jak dotychczas błędnie sądziła ludzkość.

Swoje obserwacje naukowiec przedstawił w obszernym artykule na portalu naukowym Peerj.com. Ta nowa odkryta pozycja miłosna została nazwana “dosiad grzbietowy”. Bardziej zainteresowanych odsyłamy do szczegółowych opisów i szkiców w artykule. Niektóre z nich mogą czytelnikom wydać się dziwnie znajome.

Odnotujemy tylko, że cały akt płciowy żab bombajskich trwa 13 minut i że generalnie są one w tym względzie niezwykle pomysłowe, a także wykazują spore umiejętności kaskaderskie, gdyż robią to często wisząc na liściu lub gałęzi nad strumieniem.


Naukowiec zapowiada dalsze badania nad kopulacją żab. Cóż, taka godna podziwu pasja badawcza możliwa jest chyba tylko w Indiach, ojczyźnie Kamasutry. Tyle, że tradycyjna Kamasutra zdecydowanie ustępuje Kermit Sutrze.

Z naszego ludzkiego punktu widzenia, obserwując żabie romanse trudno też po raz kolejny nie dojść do wniosku, że miłość naprawdę jest ślepa.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow