Niezwykłe odkrycie! Co i jak pomasować by mózg ruszył na maksymalnych obrotach (FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 26 lipca 2017

Zdumiewająco proste, 3-minutowe, łatwe ćwiczenie oparte na odkryciu uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Udało im się pobudzić ludzki mózg do maksymalnej wydajności przy pomocy bardzo łatwego masażu. Ich eksperymenty potwierdziły, że nasz organizm ma kilka ważnych punktów stanowiących centra energetyczne. Ich stymulowanie gwałtownie zwiększa zdolności umysłowe.

Czy możemy pobudzić nasz mózg aby osiągnąć jego 100-procentową wydajność jak na słynnym filmie science fiction “Lucy”? Tego nie wiemy, ale znaczne przyspieszenie szybkości jego reakcji, zakresu percepcji i zdolności kojarzenia jest – jak się okazuje – prostsze niż można było dotychczas sądzić.

Wiadomo, że znany nam od dawna masaż okolic oczu, czy lekkie naciskanie czoła wpływają na stan psychofizyczny i działają trochę jak ćwiczenia gimnastyczne, a czasem pozwalają nawet kontrolować popęd seksualny.


Nas interesuje jednak pobudzenie mózgu. Służy temu specjalne ćwiczenie, które musi jednak zostać przeprowadzone bardzo precyzyjnie, dokładnie tak jak opracowała to na podstawie swoich badań dr Joie P. Jones z University of California.

Jeśli chcemy osiągnąć maksymalną wydajność, nasz mózg – podobnie jak mięśnie sportowca – wymaga codziennego treningu. Na szczęście znacznie prostszego, krótszego i wcale nie męczącego. Chodzi o stymulację małżowin usznych.


Badania za pomocą rezonansu magnetycznego potwierdziły niezbicie: po takiej stymulacji obie półkule mózgowe zaczynają pracować w pełnej synchronizacji i mózg wykorzystuje znacznie więcej zasobów niż wcześniej. Jak dokładnie to zrobić? Już mówimy, ale musisz pamiętać, że ten krótki trening trzeba przeprowadzać codziennie, najlepiej z samego rana.


Należy przystępować do niego gdy jesteś w dobrym nastroju, w żadnym razie nie w stresie bo nic z tego nie wyjdzie. Pierwsze efekty zobaczysz dość szybko, duże efekty długoterminowe – po 3-ch miesiącach. A więc zaczynamy.

Przed ćwiczeniem trzeba zdjąć z siebie całą biżuterię, a następnie stanąć twarzą na wschód. Ludzie w podeszłym wieku powinni natomiast skierować twarz na północ. Następnie trzeba dotknąć językiem podniebienia i nie odrywać go aż do zakończenia ćwiczenia.

Teraz kciukiem i palcem wskazującym lewej ręki chwytamy za małżowinę prawego ucha. Ręka powinna spoczywać na naszej piersi, a kciuk – po zewnętrznej stronie małżowiny. Teraz tak samo chwytamy palcami prawej ręki za lewe ucho (kciuk na zewnątrz).

W tym momencie prawa ręka powinna znajdować się nad lewą. Oddychamy wyłącznie przez nos. Bierzemy większy wdech i robimy powoli przysiad, jeśli możemy – dotykając pośladkami podłogi. Wstrzymujemy oddech na kilka sekund, a następnie powoli wstając robimy wydech, nie odrywając rąk od małżowin usznych.

Ćwiczenie to powtarzamy 14 razy lub ćwiczymy najwyżej 3 minuty. Natychmiast czujemy przypływ energii. Ćwiczenia te uczeni zalecają szczególnie dzieciom przed pójściem do szkoły.

I to już cała tajemnica. Róbcie tak codziennie i sami się przekonacie, że to działa. Jeśli dzięki temu masażowi i ćwiczeniu uda wam się wkrótce obalić Teorię Względności Einsteina lub w końcu stworzyć Teorię Wszystkiego, poinformujcie nas. Zresztą i tak będzie o tym głośno w mediach.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow