Czołowy “bojownik ekologiczny” świata. Zużywa 34 razy więcej prądu niż inni

By Dział: Polityka Społeczeństwo W popularnych | 3 sierpnia 2017

Oto podwójna moralność zachodniego lewactwa.

Al Gore – były wiceprezydent USA z Partii Demokratycznej, a obecnie główny szermierz walki z globalnym ociepleniem – został właśnie totalnie zaorany. National Center for Public Policy Research ujawniło, że jego wielka rezydencja i inne nieruchomości zużywają 34 razy więcej prądu niż przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe.

Jego ogromny dom w stylu kolonialnym na przedmieściach Nashville, o powierzchni prawie 940 m kw. pochłania średnio miesięcznie 19.241 kWh prądu. Do tego wielki podgrzewany basen na zewnątrz, który zużywa rocznie 66.159 kWh. Plus luksusowy penthouse w San Francisco i dom farmerski w Tennessee.

Razem zużycie prądu przez “czołowego ekologa” Ala Gore’a jest więc 34 razy większe niż przeciętnego gospodarstwa domowego w USA, które w tym samym czasie zużywa 901 kWh energii. Właściwie żeby zaspokoić “skromne potrzeby energetyczne” tego polityka można by było zbudować dla niego specjalną elektrownię.


On sam twierdzi, że prąd, który pobiera pochodzi ze źródeł odnawialnych – z paneli słonecznych i z wiatru. Ale to kłamstwo – z energii słonecznej i wiatrowej pochodzi tylko 3 proc. pochłanianego przez niego prądu. Reszta – jak w przypadku całego Nashville – z elektrowni jądrowej, węglowej i gazowej – podaje NCPPR.

Rocznie rachunki za prąd z rezydencji Gore’a wynoszą 22 tys. USD, ale to przecież suma “jak na waciki” w porównaniu z jego fortuną w wysokości 300 mln USD, którą zbił na pisaniu książek i kręceniu filmów o ekologii oraz wygłaszaniu po całym świecie płomiennych referatów piętnujących sprawców “globalnego ocieplenia”.


W swoim najnowszym filmie: “An Inconvenient Sequel: Truth to Power” Al Gore zachęca m.in. polityków całego świata do oszczędnej polityki energetycznej i krytykuje prezydenta Donalda Trumpa za wycofanie się z Paryskiego Porozumienia Klimatycznego.


Ile nowych podgrzewanych basenów będzie mógł sobie zbudować z dochodów z tego filmu, który lewicowe elity ekologiczne całego świata z pewnością obejrzą z wypiekami na twarzy?

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow