Ssakom przygrzało! Delfiny-geje u wybrzeży Australii (FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 3 sierpnia 2017

Uprawiają także grupowe orgie.

Naukowcy z Mandurah Dolphin Research Project zaobserwowali u zachodnich wybrzeży Australii duże stada homoseksualnych delfinów, uprawiających w wodzie seks pomimo zakończenia okresu godowego – donosi Daily Mail.

Między podnieconymi butlonosami “dochodzi do kontaktów narządów płciowych” – potwierdza Krista Nicholson z Murdoch University. “Te delfiny, także nieletnie, skupiły się w czterech podgrupach, w których obserwowaliśmy zachowania homoseksualne. Czasem te podgrupy łączyły się w duże grupy, a potem znowu rozpadały na mniejsze” – przyznaje zaskoczona badaczka.

Według niej, te delfinie orgie mają miejsce w Zatoce Rekina, a tamtejsze butlonosy wykazują także inne ciekawe zachowania. Na przykład delfinie samce łączą się tam w homoseksualne pary na całe życie o wiele częściej niż robią to delfinice, a nawet częściej niż delfiny różnych płci.


Zdaniem uczonych, takie zachowania delfinów mają związek z bardzo ciepłymi wodami tropikalnymi, w których te ssaki żyją. Stanowi to także element ich własnej hierarchii społecznej, w której występują delfiny dominujące.


Z kolei Janet Mann, która obserwuje butlonosy w Zatoce Rekina od dziesięcioleci twierdzi, że homoseksualny seks jest dla nich “czymś w rodzaju fitnessu”. Zobacz także: 40-tonowy wieloryb demonstruje pełny wyskok nad wodą (WIDEO).


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow