Trochę przegięli? W islamskim kraju? Niezbyt ubrane stewardessy reklamują linie Kazachstanu (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo W popularnych | 3 sierpnia 2017

Najwyraźniej postanowili dobić Państwo Islamskie.

Kazachscy imamowie nie mogli nie zadrżeć widząc w jaki sposób zareklamowała bilety na tamtejsze linie lotnicze miejscowa firma ChocoTravel. Mieszkańcy Ałmaty i innych kazachskich miast publikują w sieciach społecznościowych oburzone protesty – donosi Lenta.ru.

Zamiast – jak na kraj, w którym dominuje religia islamska przystało – pokazać stewardessy szczelnie opakowane w burki, albo przynajmniej w hidżaby, na nagraniu widzimy panie, które prezentując swoje wdzięki i zasłaniając się tylko skromnymi pilotkami, oznajmiają kusząco, że “w ChocoTravel możesz kupić bilet na mój samolot”.

Do chóru oburzonych dołączyła czołowa tamtejsza feministka Zalina Marszenkułowa z portalu “Kobieca władza”, która uważa, że “użycie w tej reklamie nagich kobiecych ciał jest nieuzasadnione i stanowi wyraz przedmiotowego traktowania”.


Inni komentatorzy nie przebierają aż tak bardzo w słowach. “To jest brudne, to jest dno, reklama dla bydła” – piszą. Nam jednak te panie wyglądają na całkiem umyte i nie wydaje się też aby reklamowały jakieś pasze. A że bezguście? Cel reklamowy został pewnie osiągnięty.

Trudno nie zauważyć, że z obyczajowego punktu widzenia kazachska reklama jest znacznie bardziej swobodna niż to, co właśnie wprowadzają w Niemczech: Zakaz “uśmiechania się bez powodu”! Lewacka krucjata przeciw seksownym panienkom (FOTO).Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow