Zajadły atak małych mięsożerców! Dziwne morskie wszy wgryzły mu się w nogi (FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia Społeczeństwo | 7 sierpnia 2017

W morzu pojawiły się tajemnicze agresywne pasożyty.

Niespotykane wcześniej maleńkie morskie wszy gwałtownie zaatakowały chłopca, który wszedł do wody na plaży w Melbourne w Australii – donosi The Guardian. Eksperci i lekarze są zdumieni – nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkali.

Kiedy 16-letni Sam Kanizay wyszedł na brzeg zobaczył, że całe nogi ma pokryte czymś dziwnym. Myśląc, że to piasek zanurzył się ponownie, żeby go spłukać. To jeszcze bardziej pogorszyło sytuację – małe stworzenia oblepiły mu obie nogi i zaczęły je pożerać. Trysnęła krew.

Ojciec chłopca Jarrod Kanizay próbował zatamować krwotok, ale nie był w stanie – krew leciała coraz większym strumieniem. Błyskawicznie wsadził syna do samochodu i zawiózł do szpitala. Tam jednak lekarze nadal nie byli w stanie zatrzymać krwawienia.


“Na podłodze zrobiła się wielka kałuża krwi. Nikt nie wiedział co to jest. Wezwali mnóstwo ekspertów – toksykologów, parazytologów i zoologów z całego Melbourne. Żaden z nich nie był w stanie tego wyjaśnić. Na szczęście krwotok udało się w końcu zatamować” – opowiada ojciec pogryzionego przez tajemnicze żyjątka chłopaka.


Następnej nocy on sam wybrał się na plażę z siatką pełną surowego mięsa i w ten sposób udało mu się schwytać trochę tych pasożytów. “Jedno nie ulega wątpliwości – one kochają mięso” – mówi dziennikarzom mężczyzna, pochylając się nad miednicą z wodą, w której te malutkie stworzonka łapczywie pożerają kawałki mięsa.


Specjalizujący się w morskich bezkręgowcach Alistair Poore z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii przyznaje, że nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkał. Jego zdaniem, może to być jakaś mutacja tzw. wszy morskich, choć żyją one w chłodnych wodach, żywią się padliną i nigdy wcześniej w taki sposób masowo nie atakowały.

Z kolei tzw. wszy łososiowe – jak sama nazwa wskazuje – żerowały dotychczas tylko na niektórych gatunkach łososiowatych. “Na pewno nie są to też żadne parzące szczątki meduz, które czasem potrafią oblepić nogi kąpiących się. W tym przypadku krwotok był bowiem zbyt intensywny” – przyznaje uczony.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow