Strzelajcie! Dlaczego nie strzelacie? Tłum wdziera się przez granicę do UE (WIDEO)

Tak Hiszpania “strzeże” granicy Unii Europejskiej.

Na szokującym nagraniu z hiszpańskiego przejścia granicznego widać jak wielki tłum imigrantów wdziera się z Maroka na terytorium UE do hiszpańskiej enklawy Ceuta. Służby graniczne nie są w stanie go powstrzymać. Nie są to żadni “wojenni uchodźcy” tylko młodzi mężczyźni – nielegalni imigranci z Afryki.

Na filmie z monitoringu widać kompletną bezradność funkcjonariuszy, którzy nie są w stanie zatrzymać ani jednej osoby. Jedyną metodą, jaką próbują zastosować jest… podstawienie nogi biegnącym. Ale nawet tego nie potrafią. W trakcie tej nieudolnej “operacji” jeden z funkcjonariuszy złamał albo zwichnął sobie nogę.

Wcześniej podawano, że policja użyła kul gumowych, ale potem i to zostało zdementowane – podaje El Pais. Wiadomo tylko, że 9-ciu imigrantów zostało zmiażdżonych na śmierć w tłumie przed przejściem, a 4-ch kolejnych utonęło usiłując dopłynąć do brzegu przed granicą.


Jedyne, co w tej sytuacji zrobił gubernator Ceuty, Juan Vivas to “uczczenie minutą ciszy sub-Saharyjczyków, którzy stracili życie”, a Partia Socjalistyczna wyraża oburzenie z powodu ofiar śmiertelnych wśród imigrantów. My zaś proponujemy uczcić minutą ciszy śmierć systemu ochrony granic Unii Europejskiej.


Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow