Putin chce zgody na użycie wojsk na granicy Białorusi z Ukrainą!

By Dział: Armia i Wojna | 11 sierpnia 2017

Rosyjski prezydent wystąpił do Dumy Państwowej o zgodę na użycie wojsk poza terytorium Rosji.

Chodzi o rosyjskie wojska obrony przeciwlotniczej, które Rosja chce rozmieścić na Białorusi wzdłuż granicy z Ukrainą. Oficjalna informacja pojawiła się na stronie rosyjskiej Dumy po tym jak w czwartek Władimir Putin skierował do niej projekt uchwały w tej sprawie.

Zgodnie z nią zmieniona zostanie treść porozumienia z 2009 r. między Rosją i Białorusią o wspólnej ochronie granicy tzw. Państwa Związkowego, czyli obu tych krajów. Dotychczas rosyjskie wyrzutnie rakiet i samoloty nie mogły bezpośrednio stacjonować wzdłuż granicy Białorusi z Ukrainą. Teraz zostaną tam rozlokowane.

Uchwała pozwoli też Rosjanom na bezpośrednie użycie tych wojsk przeciwko Ukrainie. “Dzięki temu wzmocnimy ochronę granicy Państwa Związkowego i zwiększymy poziom bezpieczeństwa” – napisał Putin w uzasadnieniu swojego wniosku do Dumy.


Dodajmy, że wcześniej nie miały miejsca żadne przypadki naruszania granicy Białorusi przez wojska albo lotnictwo Ukrainy. Prezydent Aleksander Łukaszenka zapewniał też w związku z planowanymi na wrzesień wielkimi manewrami “Zachód 2017” z udziałem Rosji, że białoruskie terytorium nie będzie wykorzystywane do agresywnych działań przeciwko Ukrainie.

Czytaj także o masowym przemieszczaniu wojsk rosyjskich na zachód: Manewry to przykrywka! Rosja przerzuca wojska na zachód! Co szykują? (FOTO, WIDEO).


Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow