800 lat minęło i… koniec tego opalania! Desant imigrantów na hiszpańską plażę (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 12 sierpnia 2017

Po 800 latach chrześcijańskiego panowania Maurowie ponownie dokonali inwazji na Hiszpanię.

Sezon turystyczny w pełni. Ludzie na hiszpańskiej Playa de los Alemane, czyli tzw. Plaży Niemieckiej koło Kadyksu opalali się nad brzegiem morza, kiedy ich uwagę przykuł niepokojący widok. Jak podaje BBC, wypełniony imigrantami z Afryki ponton przybił niespodziewanie do brzegu, a jego pasażerowie tłumnie wysypali się na brzeg.

Jak podaje CNN, jedyny obecny w pobliżu hiszpański policjant patrzył na to bezradnie. Wkrótce dodano mu do pomocy kilku innych. Chyba tylko po to, żeby oni też mogli sobie popatrzeć. “W tym regionie nie dochodziło wcześniej do takiego desantu. Nikt się nie spodziewał” – przyznaje rzecznik hiszpańskiej Gwardii Obywatelskiej Juan Fernandez.

Wszystko wskazuje jednak, że to dopiero forpoczta kolejnej fali muzułmańskich imigrantów, którzy przetarli sobie właśnie nowy szlak do Europy. Ponieważ na skutek upałów temperatura wody znacznie wzrosła, na morze wyruszyły bowiem właśnie z Maroka dziesiątki, jeśli nie setki takich pontonów, czasem skuterów wodnych, a nawet… zabawkowych pontoników dziecięcych z żaglem.


Według danych unijnej agencji granicznej Frontex, przez pierwszych 5 miesięcy br. do Hiszpanii przybyło ponad 8 tys. nielegalnych imigrantów, gdy w tym samym okresie ub. roku – tylko 2.400. Aktualna stawka pobierana przez przemytników imigrantów – 500 euro i nadal spada.

Jak to w biznesie – duży obrót, niższa cena. A swoją drogą zastanawiające, czy wybór przez imigrantów akurat Plaży Niemieckiej był przypadkowy.Zobacz także inny wariant masowej inwazji na Hiszpanię: Strzelajcie! Dlaczego nie strzelacie? Tłum wdziera się przez granicę do UE (WIDEO).

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow