Europa przechodzi na islam! Juncker żąda hidżabów i rytualnego uboju

By Dział: Społeczeństwo | 14 września 2017

Szef Komisji Europejskiej zażądał zalegalizowania w Unii islamskiego rytualnego uboju zwierząt i prawa do noszenia hidżabów przez kobiety w miejscach publicznych.

W wywiadzie dla Euronews Jean-Claude Juncker przyznał, że rozumie, iż zakaz rytualnego uboju w prywatnych domach ma uzasadnienie higieniczne, ale muzułmanom udostępniono zbyt mało rzeźni, przez co nie mają oni możliwości praktykowania swojej tradycji religijnej.

Przypomnijmy, że taka sytuacja miała niedawno miejsce m.in. w Belgii. Czytaj: Ani koszer, ani halal – w Belgii zakazują rytualnego uboju! Muzułmanie i Żydzi oburzeni. Co jeść?

Przeciwnicy uboju rytualnego dokonywanego wyłącznie przy pomocy noża uważają, iż zwierzęta w wyniku tego nadmiernie cierpią, gdyż nie są wcześniej ogłuszane. Juncker zapewnił, że również dla niego “dobro zwierząt jest niezwykle ważne”, ale mimo to europejskie przepisy dopuszczające islamski ubój rytualny muszą zostać zaakceptowane.


“Osobiście nie jestem zwolennikiem takiego uboju, ale musimy szanować tradycje islamskich wspólnot religijnych” – podkreślił Juncker. Dodał, że zbada, czy należy wszcząć unijne procedury przeciwko krajom UE zabraniającym muzułmańskiego uboju rytualnego.

Jednocześnie szef Komisji Europejskiej poparł wprowadzenie w całej Unii prawa pozwalającego na noszenie w miejscach publicznych hidżabów – zasłon kobiet muzułmańskich okrywających głowę i piersi. “Nie chcemy aby w Europie pojawiły się kobiety drugiej kategorii tylko dlatego, że noszą zasłonę” – oświadczył Juncker.


“Nie rozumiem jak noszenie hidżabu może urazić wyznawców innych religii i czemu miałoby to tym kobietom uniemożliwiać udział w służbowych spotkaniach w biurze lub pracę w fabryce. Nie widzę powodu aby zakazywać tego religijnego znaku” – dodał główny eurokrata.


Wezwał też wszystkie kobiety, które czują się z powodu noszenia hidżabów religijnie dyskryminowane, aby składały pozwy do sądów, na przykład przeciwko pracodawcom, którzy odmawiają ich zatrudnienia. Szef Komisji Europejskiej przyznał jednak, że “problemy pojawiają się, jeśli chodzi o burki” – okrycia zasłaniające całe ciało kobiety od głowy do stóp.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow