Nie tak, panowie, nie tak…

By Dział: Ciekawostki | 16 września 2017

Duńska myśl inżynieryjna w natarciu.

Było już o jeden most za daleko, a teraz jest o jeden metr mostu za blisko. Gmina Esbjerg w Danii postanowiła zafundować sobie efektowny most przez kanał Kongeaen koło miasta Jedsted – podaje The Local. Zatrudniono wybitnych inżynierów, a w samej gminie powołano sztab doradców do spraw budowy.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem aż do zakończenia inwestycji, kiedy przyszedł czas na uroczyste otwarcie. Władze rozesłały zaproszenia na oficjalną ceremonię, poinformowano media. I wtedy wyszło na jaw prawdziwe nieszczęście – okazuje się, że most jest za krótki o metr i jego dwa końce nie stykają się.

Teoretycznie można by nad tą dziurą przeskoczyć, ale generalnie nie tego raczej oczekujemy od mostów. “Zamówiliśmy most, który przechodzi z jednej strony kanału na drugą, a ten tego nie robi. Nie wiem jak wykonawca zamierza to teraz rozwiązać” – przyznaje dyrektor ds. technologii i środowiska gminy Esbjerg Hans Kjaer.


“Nasi inżynierowie i doradcy badają obecnie jak do tego doszło. Ktoś powinien spalić się ze wstydu. Mieliśmy tu wielu specjalistów. Chyba coś u nich poszło nie tak. Obiecują nam, że to jakoś połączą. Ale nie wiemy czy będzie to rozwiązanie stałe, czy tylko prowizoryczne” – dodaje zatroskany urzędnik.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow