Zagadkowa anomalia na dnie Bałtyku. “Natura tego nie stworzyła” (WIDEO, FOTO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 16 września 2017

Tajemniczy obiekt dla jednych jest żelaznym dowodem na istnienie UFO, dla innych – to ślad dawnej, zatopionej cywilizacji. Uczeni przyznają, że znalezisko jest bardzo dziwne i nie są w stanie wyjaśnić co to takiego.

Odkryty w czerwcu 2011 r. przez ekipę szwedzkiego badacza Petera Lindberga niezwykły obiekt ponownie rozpalił wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie po tym jak izraelski geolog Steve Weine oświadczył, że “takiego metalu natura nie mogła stworzyć samodzielnie”.

Na sonarze widać leżący na głębokości 100 metrów podłużny 70-metrowy obiekt dziwnego kształtu. Jego wygląd nie przypomina niczego, co dotychczas znała ludzkość. Część badaczy twierdzi też, że w jego pobliżu występują dziwne zjawiska. M.in. przestają działać urządzenia elektryczne.

“Cały sprzęt elektryczny, w tym nasz telefon satelitarny, przestał działać, gdy znaleźliśmy się nad tym obiektem. Ale kiedy odpłynęliśmy o jakieś 200 metrów, znowu wszystko działało. Wróciliśmy tam ponownie i znowu wszystko wysiadło” – mówi w rozmowie z NDTV Stefan Hogerborn z zespołu badawczego Ocean X.


Sam odkrywca również nie jest w stanie tego wyjaśnić. “Doświadczyliśmy rzeczy, których naprawdę nie mogłem sobie wyobrazić. Wcześniej byłem największym sceptykiem w zespole. Myślałem, że znaleźliśmy jakiś kamień, skałę, czy zastygnięte błoto. Ale to nie jest nic takiego” – przyznaje Peter Lindberg.


Obecnie trwają badania nad składem chemicznym próbek pobranych przez nurków z Bałtyckiej Anomalii. Być może dopiero one rozwieją mity, które wokół niej narastają. A są one niekiedy bardzo zdumiewające.


Jedni twierdzą na przykład, że jest to wrak statku kosmicznego obcej cywilizacji. Najzabawniejsze, że na dowód tego wskazują, iż znalezisko przypomina kształtem kosmicznego “Sokoła” z Wojen Gwiezdnych.

Inni są przekonani, że to ruiny dawnej zatopionej przez fale cywilizacji sprzed 14 tys. lat, być może Atlantydy, a to co widzimy to część dawnej świątyni. “Są na niej widoczne wielkie geometryczne symbole i hieroglify kultury atlantyckiej” – twierdzi badacz zjawisk paranormalnych Ryan Castledine prowadzący na YouTubie kanał Tajemnicza Historia.

Jego zdaniem, w pobliżu może znajdować się znacznie więcej podobnych obiektów. Castledine dopatrzył się też na tym znalezisku symboli Jowisza. Jego zdaniem, widoczna na niektórych podwodnych zdjęciach kopuła mogła służyć do ogniskowania fal ultra i infradźwiękowych.

Sceptycy uważają to jednak za bzdurę i oburzają się, że niektórzy rozpowszechniają takie teorie. Faktem jest jednak, że jak dotychczas uczonym nie udało się wyjaśnić czym właściwie jest tajemnicza Anomalia na dnie Bałtyku.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow