“Kilkumiesięczne dzieci są już rasistami”

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 23 września 2017

Lewacka “nauka” dokonała kolejnego wstrząsającego odkrycia.

Specjalistyczne pismo Child Development na podstawie przeprowadzonych badań twierdzi, że nawet dzieci w wieku do 6-ciu miesięcy wykazują już zachowania rasistowskie. Przejawia się to w ten sposób, że niemowlaki pozytywnie reagują na kontakt z osobami swojej własnej rasy i negatywnie na przedstawicieli innych ras – wyjaśnia psycholog Kang Lee z Uniwersytetu Toronto.

Dowodzić tego ma badanie, w którym w czasie odtwarzania miłej muzyki dzieci wolały patrzeć na twarze ludzi swojej rasy, a kiedy puszczano im muzykę straszną – na ludzi innego koloru. Ponadto dzieci chętniej wierzyły dorosłym własnej rasy, którzy zachęcali je do oglądania różnych obrazków, nawet kiedy ci je oszukiwali. “Z tego właśnie bierze się rasizm na świecie” – twierdzi psycholog.

Potem jest jeszcze gorzej – w wieku przedszkolnym na skutek przebywania głównie z przedstawicielami własnej rasy białe dzieci uczą się społecznych postaw preferujących białych i negatywnych stereotypów o kolorowych, a utwierdza ich w tym telewizja. “To żenujące” – oburzają się autorzy artykułu.


Najzabawniejsze, że pomijają oni milczeniem, czy tak samo zachowują się np. małe Murzyniątka. Problemem – jak zwykle – są tylko biali. Według autorów tego artykułu, dzieje się tak, gdyż małe dzieci nie są od samego początku przyuczane do kontaktu z innymi rasami.

“Na szczęście, jeśli twoje niemowlę jest rasistą, możesz je z tego wyleczyć” – pisze z ulgą Child Development. “Musisz tylko częściej wystawiać je na kontakt z dziećmi innych ras i czytać mu książeczki, w których są obrazki innych kultur i grup etnicznych” – zachęcają autorzy.


To w końcu wolno im czytać o Murzynku Bambo, czy nie wolno? Bo wcześniej lewacy twierdzili przecież, że to “wierszyk rasistowski”.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow