UE płaci 2,5 mln euro by dowieść, że islam to część Europy (WIDEO)

By Dział: Historia Społeczeństwo | 23 września 2017

Krótka przerwa między zamachami to doskonały moment, żeby za nasze własne pieniądze uświadamiać nam nasze “muzułmańskie korzenie”.

W Brukseli otwarto sfinansowaną przez UE wystawę “Islam – to także nasza historia!” Chciano ją pokazać już wcześniej, ale tak jakby “okoliczności nie sprzyjały” – najpierw zamachy w Paryżu w 2015 r., potem w Brukseli w 2016 r., więc otwarcie ekspozycji ciągle przekładano. Miesiąc temu wszystko było już na dobrej drodze, ale znowu te zamachy.

Teraz chwilowo krew trochę przyschła i oto wystawa w należącym do władz Brukseli budynku Vanderborght mogła w końcu dojść do skutku. “Chcemy jasno wyjaśnić Europejczykom, że islam jest częścią europejskiej cywilizacji i że to nie jest tylko niedawny import, ale ma korzenie trwające od 13-tu stuleci” – tłumaczy agencji Associated Press autorka wystawy historyk Isabelle Benoit.

Pokazała ona wpływ islamu na historię Europy skupiając się przede wszystkim na jego pozytywnych osiągnięciach w medycynie, architekturze, czy filozofii. Ale nie zapomniała też o kryzysie migracyjnym i niedawnych atakach terrorystycznych, prezentując “artystyczne instalacje”, na których widzimy zakryte twarze kobiet, imitacje bomb i leżące na dnie morza ciała ofiar.


Próżno jednak szukać na wystawie śladów króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, który chyba jak mało kto miał do czynienia z tym “islamskim dziedzictwem”. Ale może to i lepiej bo prawdopodobnie mógłby zostać przedstawiony jako zacofany wróg “dialogu kulturowego” z Europy Wschodniej.

Za to “islamskie uświadamianie” europejski podatnik musiał zapłacić aż 2,5 mln euro, ale wiadomo przecież, że w Unii Europejskiej nie bardziej pilnych potrzeb niż krzewienie miłości do “religii pokoju”.Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow