Polityk negował Holokaust. Sąd skazał go na… obóz w Auschwitz!

By Dział: Polityka Przestępczość i Terror | 23 września 2017

Kara dodatkowa: opisanie wrażeń z wycieczki na Facebooku.

Nietypową karę wymierzył sąd w Belgii Laurentowi Louisowi, byłemu szefowi tamtejszej prawicowej partii Debout Les Belges. Za negowanie Holokaustu musi on odbyć wycieczki do 5-ciu niemieckich obozów koncentracyjnych z czasów II wojny, w tym do Auschwitz i Treblinki, a następnie opisać swoje wrażenia na Facebooku – podaje Daily Express.

Były belgijski deputowany stwierdził w 2014 r., że “Holokaust został wynaleziony i finansowany przez pionierów syjonizmu”. W sądzie pierwszej instancji został za to skazany na pół roku więzienia i 18 tys. euro grzywny.

Louis odwołał się, ale sąd apelacyjny nie tylko podtrzymał wyrok, ale dorzucił dodatkową karę “turystyczną” w postaci wycieczek do obozów zagłady. Musi każdego roku odwiedzić co najmniej jeden z nich i po każdej z tych wizyt opisać następnie swoje przeżycia na Facebooku.


Aby mógł to zrobić, karę więzienia zawieszono mu jednak na 5 lat. A przecież mógłby jeździć na te wycieczki w ramach przepustek. Jeśli jednak nie zastosuje się do wyroku i do obozów nie pojedzie – kara więzienia zostanie mu odwieszona i trafi za kratki.

Czy taka kara odniesie skutek reedukacyjny? Okaże się kiedy na Facebooku pojawią się pierwsze teksty skazanego. Na razie on sam twierdzi, że jest z tego wyroku zadowolony i przeprasza “wszystkich, których mógł zranić swoimi słowami”.


Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow