Taki żółwik. 700 kg. Potrzebny dźwig (WIDEO, FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 25 września 2017

Człowiek nawet nie podejrzewa, co może się jeszcze kryć na dnie morza u wybrzeży Europy.

Na plażę w hiszpańskim mieście Calella koło Barcelony Morze Śródziemne wyrzuciło gigantycznego martwego żółwia skórzastego, który wprawił w osłupienie nie tylko tamtejszych mieszkańców, ale zoologów na całym świecie.

Do przetransportowania tego osobnika o masie 700 kilogramów i długości 2 metrów trzeba było użyć dźwigu i koparki. Żółw zostanie teraz zbadany na Wydziale Weterynarii Uniwersytetu w Barcelonie.

Żółw skórzasty to największy żółw morski na świecie. Nazywa się tak dlatego, że zamiast “tradycyjnego” kostnego pancerza jego grzbiet pokrywa gruba skóra. Najczęściej gady te spotyka się w wodach tropikalnych. W Morzu Śródziemnym – niezwykle rzadko, czasem jednego na całe stulecie.


A takiego giganta nie widziano nigdy wcześniej. Dotychczas trafiały się tylko osobniki po 300-400 kg. Uczeni przypuszczają, że żółwie skórzaste musiały założyć niedawno gdzieś u wybrzeży Hiszpanii swoje podwodne gniazdo, gdyż to już drugi znaleziony tu żółw w ciągu 30 dni.Zobacz także inne kuriozum wyrzucone niedawno przez morze: Huragan wyrzucił na plażę w Teksasie strasznego stwora! To Tusky (FOTO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow