Korea Północna znowu “zatopiła” amerykański lotniskowiec! (WIDEO)

By Dział: Armia i Wojna Polityka | 25 września 2017

USS “Carl Vinson” po raz kolejny poszedł na dno.

Wymiana politycznych ciosów, zapowiedzi jądrowej zagłady i demonstracja siły z obu stron. Korea Północna i Stany Zjednoczone są bliżej wojny nuklearnej niż kiedykolwiek wcześniej. Na forum ONZ minister spraw zagranicznych KRLD Ri Jong Ho oświadczył, że “nuklearny młot sprawiedliwości” dosięgnie USA, a “wizyta naszych rakiet w tym kraju jest nieunikniona”.

W odpowiedzi prezydent Donald Trump zagroził władzom w Phenianie, że “długo nie przetrwają”, a wcześniej ostrzegł, że jeśli zaatakują one Stany Zjednoczone to armia amerykańska będzie zmuszona “całkowicie zniszczyć ten kraj”.

Jednocześnie bombowce strategiczne USA B-1 Lancer i myśliwce F-15 Eagle demonstracyjnie przeleciały wzdłuż wód terytorialnych Korei Północnej, a w sąsiedniej Korei Południowej trwają nieustanne manewry wojsk amerykańskich i ćwiczenia systemów obrony antyrakietowej.


Widać, że każda ze stron usiłuje sprowokować przeciwnika. Od tego kto zacznie pierwszy zależy bardzo wiele, gdyż Chiny zapowiedziały, że nie pomogą Korei Północnej jeśli to ona zaatakuje Stany Zjednoczone. W przeciwnym razie – jeśli konflikt rozpoczną Amerykanie – Phenian może zapewne liczyć na polityczną, gospodarczą, a może nawet militarną pomoc Chin.

Gdyby losy wojny zależały od północnokoreańskiej propagandy to już dawno Phenian by wygrał. Tamtejsza telewizja wyemitowała właśnie kolejny film, na którym koreańskie rakiety niszczą samoloty USA, a na końcu zatapiają amerykański lotniskowiec.


Dodajmy, że jest to ten sam lotniskowiec “Carl Vinson”, który został już raz “zniszczony” przez koreańską propagandę w marcu br. Najwyraźniej znowu wypłynął na powierzchnię, co może sugerować, że jest niezatapialny. Można sobie tylko wyobrazić chaos panujący w głowach prostych mieszkańców Korei Północnej, którym raz po raz serwuje się takie obrazki.


Tymczasem w Phenianie odbyła się wielka antyamerykańska manifestacja z udziałem najwyższych komunistycznych władz i tysięcy spędzonych na nią urzędników, studentów i robotników. “Śmierć amerykańskim imperialistom!” – skandowano.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow