Szwajcaria: zakaz finansowania meczetów i nauczania po arabsku!

By Dział: Polityka Społeczeństwo | 29 września 2017

Ostatnie europejskie bastiony bronią się przed islamskim zalewem.

Rada Narodowa – niższa izba szwajcarskiego parlamentu uchwaliła ustawę zakazującą finansowania muzułmańskich świątyń z zagranicy, a także nauczania w meczetach w innym języku innym niż obowiązujący w kraju – podaje The Local.

Ustawę wniesioną przez prawicową partię Liga Ticino udało się przyjąć minimalną większością głosów – poparło ją 94-ch deputowanych, a 89-ciu było przeciw. Aby nowe prawo weszło w życie musi je jeszcze zatwierdzić Rada Kantonów, czyli wyższa izba parlamentu.

Nie będzie to łatwe, gdyż większość członków tego “szwajcarskiego Senatu” uważa, że jest to “dyskryminacja muzułmanów”. Podobnie uważa szwajcarski rząd, który twierdzi, że “takie prawo rzuca niepotrzebne podejrzenia na wszystkich muzułmanów i w ten sposób napędza prawicowy ekstremizm”.


To, że w ogóle udało się doprowadzić do debaty na ten temat i uzyskać większość przynajmniej w izbie niższej parlamentu i tak jest jednak psychologicznym sukcesem obrońców tożsamości narodowej kraju.

Gdyby ustawa weszła w życie, meczety miałyby obowiązek pokazywać skąd czerpią swoje dochody, a imamowie i wielu muzułmanów musiałoby w końcu nauczyć się któregoś z europejskich języków obowiązujących w Szwajcarii.


Na razie wszystko wskazuje jednak, że strumień pieniędzy wysyłanych hojnie przez Arabię Saudyjską, Katar i Kuwejt na promocję radykalnego islamu w Europie, będzie nadal trafiał także do Szwajcarii, a meczety pozostaną wylęgarnią islamskiego terroryzmu. Czytaj: Naftowe miliardy zrodziły w Europie islamskiego Szatana.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow