600 metrów podziemnej nadziei. Na końcu czekało 320 mln USD (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror W popularnych | 4 października 2017

Nikt tak nie podkopie się pod bank jak Brazylijczyk!

Bycie włamywaczem to czasem naprawdę ciężka harówa. W Sao Paulo grupa przestępców postanowiła obrobić Bank of Brazil licząc na łup wartości 320 mln USD. Trud jaki sobie w tym celu zadali przyprawia o zawrót głowy. Wyryli pod ziemią wielki, profesjonalny tunel długości prawie 600 metrów. I to w niecałe 4 miesiące!

Każdy, kto w życiu machał łopatą doceni skalę tej podziemnej “inwestycji budowlanej”. Gdyby władze Warszawy zatrudniły tę brazylijską ekipę do budowy metra to już dawno mielibyśmy w stolicy 10 linii. I to za niższą cenę. Tymczasem ich ciężki trud poszedł na marne. Wpadli!


Imponujący tunel, który rozpoczynał się na jednej z posesji na północy miasta, został wykonany profesjonalnie – stropy i ściany wzmocniono drewnianymi i metalowymi prętami. Przestępcy zainstalowali w środku oświetlenie elektryczne i wentylatory.


Założyli nawet pod ziemią własną fabryczkę narzędzi, a na posesji – magazyn żywności, żeby nie biegać do okolicznych sklepów i nie wpaść nikomu w oko. Aby dostać się do tego skarbca zainwestowali w swój tunel grubo ponad 1 mln USD.


Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że włamywacze w pocie czoła miesiącami ryli swój tunel, gdy tymczasem policja już dawno wpadła na ich trop i przez dwa miesiące spokojnie obserwowała postęp prac, czekając aż skończą, żeby móc ich wszystkich aresztować.

16-osobowa grupa trafiła za kratki w ostatnią środę, w momencie kiedy od upragnionych 320 mln USD dzieliło ją zaledwie kilka kopnięć łopatą. Wystarczyło już tylko przebić podłogę do skarbca. Takiego “uroczystego otwarcia” swojego tunelu się jednak nie spodziewali. Aż serce się ściska gdy widzimy jak ci ciężko harujący miesiącami ludzie leżą skuci na ziemi.

“To największy w historii świata podkop pod bank” – mówi z nieukrywaną dumą ze swoich rodaków szef policji śledczej w Sao Paulo, Fábio Pinheiro Lopes. Policja poinformowała, że niektórzy z aresztowanych mieli już na swoim koncie napad na Bank Centralny Fortaleza w 2005 r. i na bank Itau w Paulista w 2011 r.

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow