Nadciąga zima najsroższa od 100 lat! Rosja zamarznie

By Dział: Katastrofy | 9 października 2017

W ramach globalnego ocieplenia?

Najbliższa zima będzie najbardziej mroźna i śnieżna od 100 lat – ostrzegają brytyjscy uczeni. Ich zdaniem, Ziemia weszła w nowy cykl klimatyczny związany ze spadkiem aktywności Słońca. Dlatego radzą oni mieszkańcom Europy, aby szybko zaczęli kupować ciepłe ubrania, gdyż fala zimna nadciągnie nad nasz kontynent już w połowie października.

Co ciekawe, z Brytyjczykami w pełni zgadzają się tym razem uczeni z Rosyjskiej Akademii Nauk. Oni również przewidują spadek aktywności Słońca i srogą zimę, w dodatku nie tylko tę jedną, ale przez najbliższe 35 lat. A szczególnie mroźno i śnieżnie ma być właśnie w Rosji.

“Kilka lat czekaliśmy na początek cyklu chłodów i właśnie się to stało. Pomimo działalności człowieka i towarzyszącej jej olbrzymiej emisji gazów cieplarnianych. I chociaż w ostatnim czasie było wiele wybuchów na Słońcu to obserwujemy, że jego aktywność spada” – ocenia Władimir Mielnikow z Instytutu Kriologii Uniwersytetu w Tiumeniu na Syberii.


Jego zdaniem, do Rosji wrócą tak srogie zimy jak te z połowy XX wieku, a “zjawiska tym spowodowane w rosyjskich regionach mogą być znaczące”. Mielnikow powołuje się na analizę zmian zachodzących w wiecznej zmarzlinie, które zawsze pokrywają się z procesami zachodzącymi w atmosferze.

Oczywiście uczeni mogą się mylić, a prognozy pogody często bywają chybione. Ale akurat kiedy w kwestii zimy i mrozów wypowiada się ekspert z Syberii, to chyba coś w tym jest?


Również portal meteorologiczny AccuWeather, który bezbłędnie przewidział kataklizm morderczych upałów tego lata, zapowiada, że także w USA za sprawą anomalii La Niña będziemy mieli tej zimy spadki temperatury do -35 C i co najmniej 15-centymetrową warstwę śniegu na wschodnim wybrzeżu, a w całych Stanach opady wyniosą 140 proc. średniej normy.


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow