Kijów: gdzie porządnie zjeść (i wypić?) z widokiem na Dniepr. TOP-10 najlepszych knajpek (FOTO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 24 czerwca 2016

Mało kto jest amatorem jedzenia wśród spalin, zaparkowanych samochodów i przeciskających się ludzi. Jeśli więc w czasie wakacji wybieracie się do Kijowa warto sprawdzić, gdzie są czyste i przyjemne restauracje, z których dodatkowo można podziwiać wspaniałą panoramę miasta nad Dnieprem.

1overground

OVERGROUND-SOLOD grill&bar znajduje się na dachu centrum handlowego Silver Breeze. Jest stąd widok na Ławrę Peczerską i prawy brzeg rzeki. Na wielkiej przestrzeni można spokojnie posiedzieć, ale i potańczyć. Menu hot – dogowo – burgerowe, ale jest też spory wybór sałatek, dania z grilla i włoskie panini. Duży wybór alkoholi, piwo craftowe, a dla amatorów – fajki wodne, czyli nargile. Adres: Prospekt Tyczyny 1W(B).


2papafeta

PapaFeta to nowa letnia restauracja grecka, otwarta w końcu maja br. Piękna panorama z 11 piętra w letni wieczór to naprawdę miła chwila. Adres: Prospekt Łobanowskiego 56/21.


3leo


Restauracja LEO też specjalizuje się w pięknych widokach na Dniepr. Ma dwa tarasy: “Piano”, skąd można podziwiać cały lewy brzeg wśród kwiatów i zieleni jednego z najstarszych parków Kijowa i “Marokańskie Podwóreczko”, które kusi odpoczynkiem pod lekkimi namiotami. Kiedy od rzeki wieje łagodna bryza miejsce to świetnie nadaje się i na romantyczny wieczór i na imprezę z kolegami. Adres: Parkowa Droga 20.

4bassano

Cukiernia Bassano ma przytulny taras, odizolowany od miejskiego gwaru, stoliki pod parasolami i piękne klomby. Gwoździem programu jest jednak widok na kościół św. Mikołaja – perełkę architektury, od której dosłownie trudno oderwać wzrok. Duży wybór własnych ciast, deserów, lodów i koktajli.

Co ciekawe, oprócz klasycznych łakoci mają tu także sporo zdrowych słodyczy – bez mąki, drożdży, cukru, niskokalorycznych, a także dla wegan. Jest też specjalne menu-fitness. Adres: Bolszaja Wasilkowskaja 100.

5ronin

Ronin to nowa restauracja z 4-ma letnimi tarasami. Przytulne podwóreczka z małymi zielonymi polanami, ale także eleganckie salony. Można posiedzieć na trawie, albo rozciągnąć się na szezlongu. Od kwietnia odbywają się tu kijowskie pikniki miejskie. Ludzie chwalą tutejsze ostrygi, które serwowane są na powitanie. W menu są dania japońskie i… peruwiańskie. Adres: Zoologiczna 10.

6barbara

Barbara Bar przeszła ostatnio spory lifting, poprawiając też walory swojego tarasu. Wieczorem można tu potańczyć, są DJ-e. A rano jest niezła na śniadania w towarzystwie ptaków i widoku na okoliczne dachy. Adres: Artioma 37-41 (dach klubu Atlas).

7vero

Vero Vero ma taras okalający fontannę w parku za Akademią Kijowsko – Mohylańską. Wieczorami świecą tu nastrojowe latarenki i puszczane są filmy dla amatorów włoskiego kina. Adres: Iljińska 18.

8atmosfera

Atmosfera to restauracja na dachu hotelu Premier Palace w centrum Kijowa. Dużo zieleni, dekoracyjnych drzewek, akwarium z krabami i homarami, wygodne kanapy i fotele. Kuchnia europejska i śródziemnomorska. Adres: Puszkinskaja 29 / Bulwar Szewczenki 5-7.

9miczi

Chiński taras-herbaciarnia Michi jest dość nietypowy, gdyż otaczają go wielkie gmachy. W każdą środę odbywa się tu celebrowanie picia wykwintnych gatunków chińskiej herbaty. Grają zespoły jazzowe, muzyki klasycznej, gitarowej, a nawet są koncerty na dudach i didgeridoo, recytowana jest poezja. Adres: Dragomirowa 16A.

10samogon

I wreszcie coś dla… Zresztą nazwa mówi sama za siebie: Samogon Fish Bar. Zaciszna knajpka w stylu odeskim. Doskonała, żeby schronić się przed miejskim gwarem, upałem, czy ulewą, gdyż rozpięty jest nad nią wielki namiot. A pod nim na sznurkach suszą się… koszulki i bielizna. W menu jest dużo ryb z Morza Czarnego i innych owoców morza. Adres: Nabiereżno – Kreszczaticka 25.

Większość z tych kijowskich restauracji i barów jest czynna od południa do 23:00, a czasem nawet do 2:00 w nocy. Niektóre jednak zapraszają gości już o 8-9 rano. Zobacz także: Takiego Kijowa nie znacie (FOTO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow